Avaktiverad 2025-08-28
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-05-18
RSK-nr enhet: ST
Elhanddukstork, Limbo, vitlackad med krokar i stål, Dold elanslutning, B50 X H1400 X D112 mm. Momento II™-timer med möjlighet till appstyrning. 24W, stål.
Elhanddukstork, Limbo, vitlackad med krokar i stål, Dold elanslutning, B50 X H1400 X D112 mm. Momento II™-timer med möjlighet till appstyrning. 24W, stål.
| RSK-nummer | 8754523 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3551-2 |
| GTIN | 7391477355124 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Limbo M2 Vit |
| Dimension | - |
| Storlek | 50X1400X112 mm (BXHXD) |
| Tryck/Flöde/Temp | 55°C |
| Effekt/Eldata | 230V 24W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | med timer |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | dold elanslutning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3551-2 |
|---|
| GTIN | 7391477355124 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Antal rör | 1 |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 24 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Placering reglerpanel | Övrigt |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med fjärrstyrning | Nej |
| Effektstyrning | Övrigt |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Bredd | 75 mm |
| Höjd | 1399 mm |
| Djup | 125 mm |
| Vikt | 4,39 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | II |
| Digital indikering | Nej |
| Lämplig för bussanslutning | Nej |
| Programmerbar | Ja |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477355124 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 90 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 1420 | ||
| Vikt (kg) | 4,59 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_295_8754523.pdf |
|---|---|
| Snabbguide | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SGUIDE/SGUIDE_295_8754523.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_295_8754523.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_295_8754523.pdf |
| RSK-nummer | 8754523 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3551-2 |
| GTIN | 7391477355124 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Limbo M2 Vit |
| Dimension | - |
| Storlek | 50X1400X112 mm (BXHXD) |
| Tryck/Flöde/Temp | 55°C |
| Effekt/Eldata | 230V 24W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | med timer |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | dold elanslutning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3551-2 |
|---|
| GTIN | 7391477355124 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Antal rör | 1 |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 24 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Placering reglerpanel | Övrigt |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med fjärrstyrning | Nej |
| Effektstyrning | Övrigt |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Bredd | 75 mm |
| Höjd | 1399 mm |
| Djup | 125 mm |
| Vikt | 4,39 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | II |
| Digital indikering | Nej |
| Lämplig för bussanslutning | Nej |
| Programmerbar | Ja |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477355124 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 90 | ||
| Bredd (mm) | 120 | ||
| Höjd (mm) | 1420 | ||
| Vikt (kg) | 4,59 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_295_8754523.pdf |
|---|---|
| Snabbguide | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SGUIDE/SGUIDE_295_8754523.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_295_8754523.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_295_8754523.pdf |