Avaktiverad 2022-04-15
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-09-23
RSK-nr enhet: ST
Elektrisk handdukstork i svart med intelligent repetetiv Momento II-timer. Smart separat kopplingshus för enkel elanslutning/dockning av handdukstorken. Endast 24W och med lackde svarta zinkfästen, kromade krokar. För dold elanslutning, allpolig brytare/IP44/230V 50Hz/Dubbelisolerad/S/CE, kan kommunicera tillsammans med Calima fläkt.
Elektrisk handdukstork i svart med intelligent repetetiv Momento II-timer. Smart separat kopplingshus för enkel elanslutning/dockning av handdukstorken. Endast 24W och med lackde svarta zinkfästen, kromade krokar. För dold elanslutning, allpolig brytare/IP44/230V 50Hz/Dubbelisolerad/S/CE, kan kommunicera tillsammans med Calima fläkt.
| RSK-nummer | 8754446 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3550-3 |
| GTIN | 7391477355032 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Limbo svart Momento II™ |
| Dimension | - |
| Storlek | 50x1400mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 55°C |
| Effekt/Eldata | 230V 24W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | timer, appstyrning |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | lackad |
| Material | stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/limbo/3550-3 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3550-3 |
|---|
| GTIN | 7391477355032 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/limbo/3550-3 |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Material | Stål |
| Max. ingående effekt elvärme | 24 W |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Svart |
| Bredd | 50 mm |
| Höjd | 1400 mm |
| Djup | 112 mm |
| Vikt | 3,8 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | II |
| Programmerbar | Ja |
| Förbrukningsindikator | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477355032 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | 60 | ||
| Bredd (mm) | 60 | ||
| Höjd (mm) | 1450 | ||
| Vikt (kg) | 4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8754446 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3550-3 |
| GTIN | 7391477355032 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Limbo svart Momento II™ |
| Dimension | - |
| Storlek | 50x1400mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 55°C |
| Effekt/Eldata | 230V 24W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | timer, appstyrning |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | lackad |
| Material | stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/limbo/3550-3 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3550-3 |
|---|
| GTIN | 7391477355032 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/limbo/3550-3 |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Material | Stål |
| Max. ingående effekt elvärme | 24 W |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Svart |
| Bredd | 50 mm |
| Höjd | 1400 mm |
| Djup | 112 mm |
| Vikt | 3,8 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | II |
| Programmerbar | Ja |
| Förbrukningsindikator | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477355032 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | 60 | ||
| Bredd (mm) | 60 | ||
| Höjd (mm) | 1450 | ||
| Vikt (kg) | 4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |