Avaktiverad 2022-12-31
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-11-26
RSK-nr enhet: ST
Modern handdukstork med stram och stilren form. Känslan av torra, varma handdukar efter ett bad eller dusch kan egentligen aldrig beskrivas, den ska upplevas. BC styrningen har 2-polig brytare, energisparfunktion, reglerbar temperatur och inbyggd timer. Höger eller vänster montage. IP44, CE, S.
Modern handdukstork med stram och stilren form. Känslan av torra, varma handdukar efter ett bad eller dusch kan egentligen aldrig beskrivas, den ska upplevas. BC styrningen har 2-polig brytare, energisparfunktion, reglerbar temperatur och inbyggd timer. Höger eller vänster montage. IP44, CE, S.
| RSK-nummer | 8759612 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 94 133 36 |
| GTIN | 7350021294142 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | LS-1000-BC |
| Dimension | - |
| Storlek | 500x940mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1x230 100W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | BC styrning med dimmer&timer |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | pulverlackerad |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/solvik-el/ls-1000/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 94 133 36 |
|---|
| GTIN | 7350021294142 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/solvik-el/ls-1000/ |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Vänster och höger |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 525 mm |
| Höjd | 995 mm |
| Djup | 115 mm |
| Vikt | 6,4 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 80 | ||
| Bredd (mm) | 560 | ||
| Höjd (mm) | 1070 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8759612 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 94 133 36 |
| GTIN | 7350021294142 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | LS-1000-BC |
| Dimension | - |
| Storlek | 500x940mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1x230 100W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | BC styrning med dimmer&timer |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | pulverlackerad |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/solvik-el/ls-1000/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 94 133 36 |
|---|
| GTIN | 7350021294142 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/solvik-el/ls-1000/ |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Vänster och höger |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 525 mm |
| Höjd | 995 mm |
| Djup | 115 mm |
| Vikt | 6,4 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 80 | ||
| Bredd (mm) | 560 | ||
| Höjd (mm) | 1070 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |