Avaktiverad 2022-12-31
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2011-11-30
RSK-nr enhet: ST
Modern handdukstork med stram och stilren form. Känslan av torra, varma handdukar efter ett bad eller dusch kan egentligen aldrig beskrivas, den ska upplevas. BC styrningen har 2-polig brytare, energisparfunktion, reglerbar temperatur och inbyggd timer. Höger eller vänster montage. IP44, CE, S.
Modern handdukstork med stram och stilren form. Känslan av torra, varma handdukar efter ett bad eller dusch kan egentligen aldrig beskrivas, den ska upplevas. BC styrningen har 2-polig brytare, energisparfunktion, reglerbar temperatur och inbyggd timer. Höger eller vänster montage. IP44, CE, S.
| RSK-nummer | 8756885 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9412288 |
| GTIN | 7350021293237 |
| Produkt | Elhanddukstork |
| Produktnamn | LS 145 BC |
| Dimension | - |
| Storlek | 525x1215mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1x230V 175W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | BC styrning med dimmer&timer |
|---|---|
| Färg | borstad krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/haga-el/ls-145/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 9412288 |
|---|
| GTIN | 7350021293237 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/haga-el/ls-145/ |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Vänster och höger |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Övrigt |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 590 mm |
| Höjd | 1260 mm |
| Djup | 80 mm |
| Vikt | 9,5 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 80 | ||
| Bredd (mm) | 590 | ||
| Höjd (mm) | 1260 | ||
| Vikt (kg) | 10 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8756885 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9412288 |
| GTIN | 7350021293237 |
| Produkt | Elhanddukstork |
| Produktnamn | LS 145 BC |
| Dimension | - |
| Storlek | 525x1215mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1x230V 175W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | BC styrning med dimmer&timer |
|---|---|
| Färg | borstad krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/haga-el/ls-145/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 9412288 |
|---|
| GTIN | 7350021293237 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/haga-el/ls-145/ |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Vänster och höger |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Övrigt |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 590 mm |
| Höjd | 1260 mm |
| Djup | 80 mm |
| Vikt | 9,5 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 80 | ||
| Bredd (mm) | 590 | ||
| Höjd (mm) | 1260 | ||
| Vikt (kg) | 10 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |