Avaktiverad 2021-12-31
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-11-26
RSK-nr enhet: ST
Modern handdukstork med välvda tvärgående rör. Känslan av torra, varma handdukar efter ett bad eller dusch kan egentligen aldrig beskrivas, den ska upplevas. BC styrningen har 2-polig brytare, energisparfunktion, reglerbar temperatur och inbyggd timer. Levereras med dold elanslutning på höger sida. IP44, CE, S.
Modern handdukstork med välvda tvärgående rör. Känslan av torra, varma handdukar efter ett bad eller dusch kan egentligen aldrig beskrivas, den ska upplevas. BC styrningen har 2-polig brytare, energisparfunktion, reglerbar temperatur och inbyggd timer. Levereras med dold elanslutning på höger sida. IP44, CE, S.
| RSK-nummer | 8759593 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 94 133 47 |
| GTIN | 7350021294753 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | LSH-7-BC |
| Dimension | - |
| Storlek | 400x940mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 80W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | BC styrning med dimmer&timer |
|---|---|
| Färg | borstad-krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/strand-el/ls-7/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 94 133 47 |
|---|
| GTIN | 7350021294753 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/strand-el/ls-7/ |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Böjd |
|---|---|
| Typ av kollektor | Höger |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Övrigt |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 435 mm |
| Höjd | 995 mm |
| Djup | 175 mm |
| Vikt | 6,4 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 105 | ||
| Bredd (mm) | 480 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8759593 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 94 133 47 |
| GTIN | 7350021294753 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | LSH-7-BC |
| Dimension | - |
| Storlek | 400x940mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 80W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | BC styrning med dimmer&timer |
|---|---|
| Färg | borstad-krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/strand-el/ls-7/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 94 133 47 |
|---|
| GTIN | 7350021294753 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/strand-el/ls-7/ |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Böjd |
|---|---|
| Typ av kollektor | Höger |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Övrigt |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 435 mm |
| Höjd | 995 mm |
| Djup | 175 mm |
| Vikt | 6,4 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 105 | ||
| Bredd (mm) | 480 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |