Avaktiverad 2021-12-31
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-11-26
RSK-nr enhet: ST
Smart handdukstork med raka rör. Känslan av torra, varma handdukar efter ett bad eller dusch kan egentligen aldrig beskrivas, den ska upplevas. RS styrning. Höger eller vänster montage. IP44, CE, S.
Smart handdukstork med raka rör. Känslan av torra, varma handdukar efter ett bad eller dusch kan egentligen aldrig beskrivas, den ska upplevas. RS styrning. Höger eller vänster montage. IP44, CE, S.
| RSK-nummer | 8759588 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 94 133 40 |
| GTIN | 7350021294708 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | LSH-7-RS |
| Dimension | - |
| Storlek | 400x940mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 80W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | RS styrning med dimmer |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/strand-el/ls-7/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 94 133 40 |
|---|
| GTIN | 7350021294708 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/strand-el/ls-7/ |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Böjd |
|---|---|
| Typ av kollektor | Höger |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Nej |
| Färg | Övrigt |
| Glansvärde | Blank |
| Bredd | 435 mm |
| Höjd | 995 mm |
| Djup | 175 mm |
| Vikt | 6,4 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 80 | ||
| Bredd (mm) | 560 | ||
| Höjd (mm) | 1070 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8759588 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 94 133 40 |
| GTIN | 7350021294708 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | LSH-7-RS |
| Dimension | - |
| Storlek | 400x940mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 80W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | RS styrning med dimmer |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/strand-el/ls-7/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 94 133 40 |
|---|
| GTIN | 7350021294708 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/strand-el/ls-7/ |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Böjd |
|---|---|
| Typ av kollektor | Höger |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Nej |
| Färg | Övrigt |
| Glansvärde | Blank |
| Bredd | 435 mm |
| Höjd | 995 mm |
| Djup | 175 mm |
| Vikt | 6,4 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 80 | ||
| Bredd (mm) | 560 | ||
| Höjd (mm) | 1070 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |