Avaktiverad 2021-12-31
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2009-10-02
RSK-nr enhet: ST
Modern handdukstork med stram och stilren form. Känslan av torra, varma handdukar efter ett bad eller dusch kan egentligen aldrig beskrivas, den ska upplevas. BC styrningen har 2-polig brytare, energisparfunktion, reglerbar temperatur och inbyggd timer. Höger eller vänster montage. IP44, CE, S.
Modern handdukstork med stram och stilren form. Känslan av torra, varma handdukar efter ett bad eller dusch kan egentligen aldrig beskrivas, den ska upplevas. BC styrningen har 2-polig brytare, energisparfunktion, reglerbar temperatur och inbyggd timer. Höger eller vänster montage. IP44, CE, S.
| RSK-nummer | 8756627 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9412370 |
| GTIN | 7350021295200 |
| Produkt | Elhanddukstork |
| Produktnamn | LSH-8-BCBK |
| Dimension | - |
| Storlek | 525x810mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 100W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | BC styrning med dimmer&timer |
|---|---|
| Färg | borstad-krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/haga-el/ls-8/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 9412370 |
|---|
| GTIN | 7350021295200 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/haga-el/ls-8/ |
|---|
| Material | Stål |
|---|---|
| Med fläkt | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Övrigt |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 525 mm |
| Höjd | 810 mm |
| Vikt | 5,75 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 70 | ||
| Bredd (mm) | 550 | ||
| Höjd (mm) | 870 | ||
| Vikt (kg) | 6,6 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 430 | ||
| Bredd (mm) | 570 | ||
| Höjd (mm) | 880 | ||
| Vikt (kg) | 33 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_27_8756612_gruppfil.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8756627 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9412370 |
| GTIN | 7350021295200 |
| Produkt | Elhanddukstork |
| Produktnamn | LSH-8-BCBK |
| Dimension | - |
| Storlek | 525x810mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 100W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | BC styrning med dimmer&timer |
|---|---|
| Färg | borstad-krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/haga-el/ls-8/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 9412370 |
|---|
| GTIN | 7350021295200 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/haga-el/ls-8/ |
|---|
| Material | Stål |
|---|---|
| Med fläkt | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Övrigt |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 525 mm |
| Höjd | 810 mm |
| Vikt | 5,75 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 70 | ||
| Bredd (mm) | 550 | ||
| Höjd (mm) | 870 | ||
| Vikt (kg) | 6,6 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 430 | ||
| Bredd (mm) | 570 | ||
| Höjd (mm) | 880 | ||
| Vikt (kg) | 33 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_27_8756612_gruppfil.pdf |
|---|---|