Avaktiverad 2021-12-31
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2009-10-02
RSK-nr enhet: ST
Modern handdukstork med välvda tvärgående rör. Känslan av torra, varma handdukar efter ett bad eller dusch kan egentligen aldrig beskrivas, den ska upplevas. BC styrningen har 2-polig brytare, energisparfunktion, reglerbar temperatur och inbyggd timer. Levereras med dold elanslutning på vänster sida. IP44, CE, S.
Modern handdukstork med välvda tvärgående rör. Känslan av torra, varma handdukar efter ett bad eller dusch kan egentligen aldrig beskrivas, den ska upplevas. BC styrningen har 2-polig brytare, energisparfunktion, reglerbar temperatur och inbyggd timer. Levereras med dold elanslutning på vänster sida. IP44, CE, S.
| RSK-nummer | 8756649 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9412377 |
| GTIN | 7350021297563 |
| Produkt | Elhanddukstork |
| Produktnamn | LSV-14-BCBK |
| Dimension | - |
| Storlek | 625x1215mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 175W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | BC styrning med dimmer&timer |
|---|---|
| Färg | borstad-krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/haga-el/ls-14/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 9412377 |
|---|
| GTIN | 7350021297563 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/haga-el/ls-14/ |
|---|
| Material | Stål |
|---|---|
| Med fläkt | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Övrigt |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 625 mm |
| Höjd | 1215 mm |
| Vikt | 10,4 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 670 | ||
| Höjd (mm) | 1260 | ||
| Vikt (kg) | 12,9 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_27_8756612_gruppfil.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8756649 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9412377 |
| GTIN | 7350021297563 |
| Produkt | Elhanddukstork |
| Produktnamn | LSV-14-BCBK |
| Dimension | - |
| Storlek | 625x1215mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 175W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | BC styrning med dimmer&timer |
|---|---|
| Färg | borstad-krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/haga-el/ls-14/ |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 9412377 |
|---|
| GTIN | 7350021297563 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://somathermhd.se/handdukstorkar/elektriska/haga-el/ls-14/ |
|---|
| Material | Stål |
|---|---|
| Med fläkt | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Övrigt |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 625 mm |
| Höjd | 1215 mm |
| Vikt | 10,4 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 670 | ||
| Höjd (mm) | 1260 | ||
| Vikt (kg) | 12,9 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_27_8756612_gruppfil.pdf |
|---|---|