Avaktiverad 2025-04-22
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-02-13
RSK-nr enhet: ST
Millinox Eco elektrisk handtork i rostfritt stål. Levereras komplett med motor 1150W, 220-240V, 50/60HZ, med en torktid på 10-12 sekunder. Yttermått: 298x117x267 mm.
Millinox Eco elektrisk handtork i rostfritt stål. Levereras komplett med motor 1150W, 220-240V, 50/60HZ, med en torktid på 10-12 sekunder. Yttermått: 298x117x267 mm.
| RSK-nummer | 8757568 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | MXHD eco |
| GTIN | - |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | MXHD eco |
| Dimension | - |
| Storlek | 298x117x267mm (LxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 1150W |
| Funktion | elektrisk - eco |
| Utförande | med brytare |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | AISI304 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | MXHD eco |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Böjd |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Form strålningsrör | Rektangulär |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Ja |
| Matningsspänning | 220 - 240 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 60 Hz |
| Placering reglerpanel | Övrigt |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med fjärrstyrning | Nej |
| Effektstyrning | Elektronisk |
| Färg | Grå |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 298 mm |
| Höjd | 267 mm |
| Djup | 117 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP21 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | I |
| Digital indikering | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 320 | ||
| Bredd (mm) | 125 | ||
| Höjd (mm) | 275 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_141_8757568.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8757568 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | MXHD eco |
| GTIN | - |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | MXHD eco |
| Dimension | - |
| Storlek | 298x117x267mm (LxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 1150W |
| Funktion | elektrisk - eco |
| Utförande | med brytare |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | AISI304 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | MXHD eco |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Böjd |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Form strålningsrör | Rektangulär |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Ja |
| Matningsspänning | 220 - 240 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 60 Hz |
| Placering reglerpanel | Övrigt |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med fjärrstyrning | Nej |
| Effektstyrning | Elektronisk |
| Färg | Grå |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 298 mm |
| Höjd | 267 mm |
| Djup | 117 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP21 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | I |
| Digital indikering | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 320 | ||
| Bredd (mm) | 125 | ||
| Höjd (mm) | 275 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_141_8757568.pdf |
|---|---|