RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2024-12-20
RSK-nr enhet: ST
Handdukstork Salsa Duo polerat rostfritt stål 55W 540x700 mm. Timer/effektreglering. Valfri elanslutning höger/vänster
Handdukstork Salsa Duo polerat rostfritt stål 55W 540x700 mm. Timer/effektreglering. Valfri elanslutning höger/vänster
| RSK-nummer | 8753159 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3711-1 |
| GTIN | 7391477371117 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Salsa Duo RF |
| Dimension | - |
| Storlek | 540x700x120mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 55W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | med timer |
|---|---|
| Färg | blankpolerad |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | valfri elansl. höger/vänster |
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/sv/product/pax-products-handdukstorkar-elektriska/handdukstork-pax-salsa-duo--VP-EL-SALSADUO--3711-1 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3711-1 |
|---|
| GTIN | 7391477371117 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/sv/product/pax-products-handdukstorkar-elektriska/handdukstork-pax-salsa-duo--VP-EL-SALSADUO--3711-1 |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Böjd |
|---|---|
| Typ av kollektor | Vänster och höger |
| Med konsol | Ja |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Antal rör | 6 |
| Material | Rostfritt stål |
| Max. ingående effekt elvärme | 55 W |
| Matningsspänning | 220 - 240 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 60 Hz |
| Elanslutning | Anslutningsplint |
| Placering reglerpanel | Frontsida |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med fjärrstyrning | Nej |
| Med väggtermostat | Nej |
| Effektstyrning | Elektronisk |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Rostfritt stål |
| Bredd | 540 mm |
| Höjd | 700 mm |
| Djup | 120 mm |
| Vikt | 2,63 kg |
| Skyddsklass (IEC 61140) | I |
| Digital indikering | Ja |
| Lämplig för bussanslutning | Nej |
| Programmerbar | Ja |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Med rörelsesensor | Nej |
| Känner av öppet fönster | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477371117 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 70 | ||
| Bredd (mm) | 560 | ||
| Höjd (mm) | 725 | ||
| Vikt (kg) | 3,64 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | 17391477371114 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 7391477371117 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 5 | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 580 | ||
| Höjd (mm) | 758 | ||
| Vikt (kg) | 18,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_295_8753159.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_295_8753159.pdf |
| RSK-nummer | 8753159 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3711-1 |
| GTIN | 7391477371117 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Salsa Duo RF |
| Dimension | - |
| Storlek | 540x700x120mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 55W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | med timer |
|---|---|
| Färg | blankpolerad |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | valfri elansl. höger/vänster |
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/sv/product/pax-products-handdukstorkar-elektriska/handdukstork-pax-salsa-duo--VP-EL-SALSADUO--3711-1 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3711-1 |
|---|
| GTIN | 7391477371117 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/sv/product/pax-products-handdukstorkar-elektriska/handdukstork-pax-salsa-duo--VP-EL-SALSADUO--3711-1 |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Böjd |
|---|---|
| Typ av kollektor | Vänster och höger |
| Med konsol | Ja |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Antal rör | 6 |
| Material | Rostfritt stål |
| Max. ingående effekt elvärme | 55 W |
| Matningsspänning | 220 - 240 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 60 Hz |
| Elanslutning | Anslutningsplint |
| Placering reglerpanel | Frontsida |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med fjärrstyrning | Nej |
| Med väggtermostat | Nej |
| Effektstyrning | Elektronisk |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Rostfritt stål |
| Bredd | 540 mm |
| Höjd | 700 mm |
| Djup | 120 mm |
| Vikt | 2,63 kg |
| Skyddsklass (IEC 61140) | I |
| Digital indikering | Ja |
| Lämplig för bussanslutning | Nej |
| Programmerbar | Ja |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Med rörelsesensor | Nej |
| Känner av öppet fönster | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477371117 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 70 | ||
| Bredd (mm) | 560 | ||
| Höjd (mm) | 725 | ||
| Vikt (kg) | 3,64 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 5 | ||
| GTIN FP | 17391477371114 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | 7391477371117 | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | 5 | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 580 | ||
| Höjd (mm) | 758 | ||
| Vikt (kg) | 18,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_295_8753159.pdf |
|---|---|
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_295_8753159.pdf |