Avaktiverad 2025-11-25
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-09-03
RSK-nr enhet: ST
Samba timer, mattsvart. Bredd 450 mm, höjd 700 mm. Rostfritt stål, 40 W.
Samba timer, mattsvart. Bredd 450 mm, höjd 700 mm. Rostfritt stål, 40 W.
| RSK-nummer | 8754491 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3709-2 |
| GTIN | 7391477370929 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Samba timer svart höger |
| Dimension | - |
| Storlek | 450X700x120mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | 55°C |
| Effekt/Eldata | 230V 40W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | med timer |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | lackad rostfritt stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/samba/3709-2 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3709-2 |
|---|
| GTIN | 7391477370929 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/samba/3709-2 |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Höger |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Antal rör | 5 |
| Material | Övrigt |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 40 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Placering reglerpanel | Frontsida |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med fjärrstyrning | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Svart |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 450 mm |
| Höjd | 700 mm |
| Djup | 120 mm |
| Vikt | 2,8 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | I |
| Digital indikering | Ja |
| Lämplig för bussanslutning | Nej |
| Programmerbar | Ja |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477370929 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 70 | ||
| Bredd (mm) | 470 | ||
| Höjd (mm) | 720 | ||
| Vikt (kg) | 3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_246_8754491.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_246_8754491.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_246_8754491.pdf |
| RSK-nummer | 8754491 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3709-2 |
| GTIN | 7391477370929 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | Samba timer svart höger |
| Dimension | - |
| Storlek | 450X700x120mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | 55°C |
| Effekt/Eldata | 230V 40W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | med timer |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | lackad rostfritt stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/samba/3709-2 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3709-2 |
|---|
| GTIN | 7391477370929 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/samba/3709-2 |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Höger |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Antal rör | 5 |
| Material | Övrigt |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 40 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Placering reglerpanel | Frontsida |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med fjärrstyrning | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Svart |
| Glansvärde | Matt |
| Bredd | 450 mm |
| Höjd | 700 mm |
| Djup | 120 mm |
| Vikt | 2,8 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | I |
| Digital indikering | Ja |
| Lämplig för bussanslutning | Nej |
| Programmerbar | Ja |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477370929 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 70 | ||
| Bredd (mm) | 470 | ||
| Höjd (mm) | 720 | ||
| Vikt (kg) | 3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_246_8754491.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_246_8754491.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_246_8754491.pdf |