Avaktiverad 2025-08-13
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-05-18
RSK-nr enhet: ST
Elhanddukstork, TR55 med dold elanslutning. B454 X H645 X D109 mm. På/av funktion. 40W, Rostfritt stål.
Elhanddukstork, TR55 med dold elanslutning. B454 X H645 X D109 mm. På/av funktion. 40W, Rostfritt stål.
| RSK-nummer | 8754577 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3505-8 |
| GTIN | 7391477350587 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | TR55 |
| Dimension | - |
| Storlek | 454X645X109 mm (BXHXD) |
| Tryck/Flöde/Temp | 55°C |
| Effekt/Eldata | 230V 40W |
| Funktion | elektrisk, fast eller svängbar |
| Utförande | med brytare |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | dold elanslutning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3505-8 |
|---|
| GTIN | 7391477350587 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Övrigt |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Material | Övrigt |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 40 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Placering reglerpanel | Övrigt |
| Med tidsbrytare/timer | Nej |
| Färg | Övrigt |
| Glansvärde | Blank |
| Bredd | 454 mm |
| Höjd | 644 mm |
| Djup | 109 mm |
| Vikt | 2,67 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | II |
| Digital indikering | Nej |
| Programmerbar | Nej |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477350587 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 75 | ||
| Bredd (mm) | 470 | ||
| Höjd (mm) | 650 | ||
| Vikt (kg) | 2,87 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8754577 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3505-8 |
| GTIN | 7391477350587 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | TR55 |
| Dimension | - |
| Storlek | 454X645X109 mm (BXHXD) |
| Tryck/Flöde/Temp | 55°C |
| Effekt/Eldata | 230V 40W |
| Funktion | elektrisk, fast eller svängbar |
| Utförande | med brytare |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | dold elanslutning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3505-8 |
|---|
| GTIN | 7391477350587 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Övrigt |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Material | Övrigt |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 40 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Placering reglerpanel | Övrigt |
| Med tidsbrytare/timer | Nej |
| Färg | Övrigt |
| Glansvärde | Blank |
| Bredd | 454 mm |
| Höjd | 644 mm |
| Djup | 109 mm |
| Vikt | 2,67 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | II |
| Digital indikering | Nej |
| Programmerbar | Nej |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477350587 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 75 | ||
| Bredd (mm) | 470 | ||
| Höjd (mm) | 650 | ||
| Vikt (kg) | 2,87 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |