Avaktiverad 2018-09-25
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-08-09
RSK-nr enhet: ST
Elektrisk handdukstork med Momento™ timer Handdukstorken som minns dina duschvanor. • Klassisk form med bockade rör. • Väggfast eller svängbar – du väljer! • Vridbara väggfästen i zink - kan elanslutas i valfritt hörn. • Timer med unik minnesfunktion. • Minska energiförbrukningen med upp till 75%. • Låg energiförbrukning – endast 40W • Hög kvalitetskänsla och ytfinish. • Inbyggd elvärmekabel. Oberoende från VVS/VVC • Smart separat kopplingshus för enkel elanslutning/dockning av handdukstorken.
Elektrisk handdukstork med Momento™ timer Handdukstorken som minns dina duschvanor. • Klassisk form med bockade rör. • Väggfast eller svängbar – du väljer! • Vridbara väggfästen i zink - kan elanslutas i valfritt hörn. • Timer med unik minnesfunktion. • Minska energiförbrukningen med upp till 75%. • Låg energiförbrukning – endast 40W • Hög kvalitetskänsla och ytfinish. • Inbyggd elvärmekabel. Oberoende från VVS/VVC • Smart separat kopplingshus för enkel elanslutning/dockning av handdukstorken.
| RSK-nummer | 8758628 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3514-5 |
| GTIN | 7391477351454 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | TR55-i krom |
| Dimension | - |
| Storlek | 461x748x113mm(BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V40W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | timer |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.pax.se/sv/produktkategori/tr-i |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3514-5 |
|---|
| GTIN | 7391477351454 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.pax.se/sv/produktkategori/tr-i |
|---|
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
|---|---|
| Färg | Övrigt |
| Bredd | 460 mm |
| Höjd | 750 mm |
| Djup | 113 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477351454 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 645 | ||
| Bredd (mm) | 465 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 4,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_246_8758628.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8758628 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3514-5 |
| GTIN | 7391477351454 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | TR55-i krom |
| Dimension | - |
| Storlek | 461x748x113mm(BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V40W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | timer |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.pax.se/sv/produktkategori/tr-i |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3514-5 |
|---|
| GTIN | 7391477351454 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.pax.se/sv/produktkategori/tr-i |
|---|
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
|---|---|
| Färg | Övrigt |
| Bredd | 460 mm |
| Höjd | 750 mm |
| Djup | 113 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477351454 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 645 | ||
| Bredd (mm) | 465 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 4,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_246_8758628.pdf |
|---|---|