Avaktiverad 2026-02-25
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2011-04-12
RSK-nr enhet: ST
Elektrisk handdukstork TR65 vit. Endast 40W. Vändbara fästen. Sladd & stickpropp alt dold elanslutning. Allpolig brytare/IP44/230V 50Hz/Dubbelisolerad/S/CE. Kan förses med extern effektregulator.
Elektrisk handdukstork TR65 vit. Endast 40W. Vändbara fästen. Sladd & stickpropp alt dold elanslutning. Allpolig brytare/IP44/230V 50Hz/Dubbelisolerad/S/CE. Kan förses med extern effektregulator.
| RSK-nummer | 8757679 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3507-5 |
| GTIN | 7391477350754 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | TR65 vit |
| Dimension | - |
| Storlek | 490x645x109mm(BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V42W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | med brytare |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/tr/3507-5 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3507-5 |
|---|
| GTIN | 7391477350754 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/tr/3507-5 |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Böjd |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Med konsol | Ja |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Antal rör | 1 |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 40 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Placering reglerpanel | Övrigt |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med fjärrstyrning | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Nej |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Bredd | 490 mm |
| Höjd | 645 mm |
| Djup | 109 mm |
| Vikt | 2,9 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | II |
| Digital indikering | Nej |
| Lämplig för bussanslutning | Nej |
| Programmerbar | Nej |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477350754 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 655 | ||
| Bredd (mm) | 480 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 2,9 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_246_8757679.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8757679 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3507-5 |
| GTIN | 7391477350754 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | TR65 vit |
| Dimension | - |
| Storlek | 490x645x109mm(BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V42W |
| Funktion | elektrisk |
| Utförande | med brytare |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/tr/3507-5 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3507-5 |
|---|
| GTIN | 7391477350754 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/tr/3507-5 |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Böjd |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Med konsol | Ja |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Antal rör | 1 |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 40 W |
| Matningsspänning | 230 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 50 - 50 Hz |
| Placering reglerpanel | Övrigt |
| Lämplig för trådlös fjärrkontroll | Nej |
| Med fjärrstyrning | Nej |
| Med tidsbrytare/timer | Nej |
| Färg | Vit |
| Glansvärde | Blank |
| Bredd | 490 mm |
| Höjd | 645 mm |
| Djup | 109 mm |
| Vikt | 2,9 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | II |
| Digital indikering | Nej |
| Lämplig för bussanslutning | Nej |
| Programmerbar | Nej |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477350754 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 655 | ||
| Bredd (mm) | 480 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 2,9 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_246_8757679.pdf |
|---|---|