Avaktiverad 2021-11-01
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-02-16
RSK-nr enhet: ST
Elektrisk handdukstork i krom med intelligent repetetiv Momento II-timer. Smart separat kopplingshus för enkel elanslutning/dockning av handdukstorken. Endast 60W. Vändbara zinkfästen. För dold elanslutning. Allpolig brytare/IP44/230V 50Hz/Dubbelisolerad/S/CE
Elektrisk handdukstork i krom med intelligent repetetiv Momento II-timer. Smart separat kopplingshus för enkel elanslutning/dockning av handdukstorken. Endast 60W. Vändbara zinkfästen. För dold elanslutning. Allpolig brytare/IP44/230V 50Hz/Dubbelisolerad/S/CE
| RSK-nummer | 8754350 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3516-8 |
| GTIN | 7391477351683 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | TR85-i krom Momento II |
| Dimension | - |
| Storlek | 730x750mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 55°C |
| Effekt/Eldata | 230V 60W |
| Funktion | elektrisk, svängbar |
| Utförande | med timer |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/tr-i/3516-8 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3516-8 |
|---|
| GTIN | 7391477351683 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/tr-i/3516-8 |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Övrigt |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Svirvelbar | Ja |
| Form strålningsrör | Rund |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 60 W |
| Matningsspänning | 0 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 0 - 50 Hz |
| Placering reglerpanel | Övrigt |
| Effektstyrning | Elektronisk |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Övrigt |
| Bredd | 730 mm |
| Höjd | 750 mm |
| Djup | 113 mm |
| Vikt | 4,8 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | II |
| Digital indikering | Nej |
| Programmerbar | Ja |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477351683 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 85 | ||
| Bredd (mm) | 730 | ||
| Höjd (mm) | 750 | ||
| Vikt (kg) | 5,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8754350 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3516-8 |
| GTIN | 7391477351683 |
| Produkt | Handdukstork |
| Produktnamn | TR85-i krom Momento II |
| Dimension | - |
| Storlek | 730x750mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 55°C |
| Effekt/Eldata | 230V 60W |
| Funktion | elektrisk, svängbar |
| Utförande | med timer |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | stål |
| Standard | IP44 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/tr-i/3516-8 |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3516-8 |
|---|
| GTIN | 7391477351683 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://pax.se/produkter/handdukstorkar/elektriska/tr-i/3516-8 |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Övrigt |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Svirvelbar | Ja |
| Form strålningsrör | Rund |
| Material | Stål |
| Med fläkt | Nej |
| Max. ingående effekt elvärme | 60 W |
| Matningsspänning | 0 - 230 V |
| Frekvens matningsspänning | 0 - 50 Hz |
| Placering reglerpanel | Övrigt |
| Effektstyrning | Elektronisk |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Övrigt |
| Bredd | 730 mm |
| Höjd | 750 mm |
| Djup | 113 mm |
| Vikt | 4,8 kg |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Skyddsklass (IEC 61140) | II |
| Digital indikering | Nej |
| Programmerbar | Ja |
| Adaptiv (självlärande) | Nej |
| Förbrukningsindikator | Nej |
| Kan styras via app | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7391477351683 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 85 | ||
| Bredd (mm) | 730 | ||
| Höjd (mm) | 750 | ||
| Vikt (kg) | 5,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |