Inlagd: 2022-07-12
RSK-nr enhet: ST
Funktionell och stilren handduksvärmare/handdukstork, 800x400 mm med energisparfunktion. Dubbelkrok för både handdukar och badlakan. Värmaren kan med fördel även användas i andra rum än badrummet, så som t ex köket eller hallen. Formgivning av Note Design Studio. CE-märkt. Timer med energifunktion: Tryck en gång - På, vitt sken. Tryck två gånger - 2h på, dämpat vitt sken. Tryck tre gånger - 4h på, svagt vitt sken. Håll inne - Av
Funktionell och stilren handduksvärmare/handdukstork, 800x400 mm med energisparfunktion. Dubbelkrok för både handdukar och badlakan. Värmaren kan med fördel även användas i andra rum än badrummet, så som t ex köket eller hallen. Formgivning av Note Design Studio. CE-märkt. Timer med energifunktion: Tryck en gång - På, vitt sken. Tryck två gånger - 2h på, dämpat vitt sken. Tryck tre gånger - 4h på, svagt vitt sken. Håll inne - Av
| RSK-nummer | 8753003 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9427079 |
| GTIN | 7340188838549 |
| Produkt | Handduksvärmare |
| Produktnamn | TW800-400 Krom |
| Dimension | 18 |
| Storlek | 800x400x78 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 70 W |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 9427079 |
|---|
| GTIN | 7340188838549 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Max. ingående effekt elvärme | 68 W |
| Elanslutning | Övrigt |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Krom |
| Bredd | 400 mm |
| Höjd | 800 mm |
| Djup | 78,5 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP45 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 1,85 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8753003 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9427079 |
| GTIN | 7340188838549 |
| Produkt | Handduksvärmare |
| Produktnamn | TW800-400 Krom |
| Dimension | 18 |
| Storlek | 800x400x78 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 70 W |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 9427079 |
|---|
| GTIN | 7340188838549 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utförande radiator/handdukstork | Rak |
|---|---|
| Typ av kollektor | Övrigt |
| Svirvelbar | Nej |
| Form strålningsrör | Rund |
| Max. ingående effekt elvärme | 68 W |
| Elanslutning | Övrigt |
| Med tidsbrytare/timer | Ja |
| Färg | Krom |
| Bredd | 400 mm |
| Höjd | 800 mm |
| Djup | 78,5 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP45 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 1,85 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |