RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-05-22
RSK-nr enhet: ST
Elpatron MOA a-c
Elpatron MOA a-c
| RSK-nummer | 8761011 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Elpatron |
| Produktnamn | A-collection |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 300W |
| Funktion | för vattenburen handdukstork |
| Utförande | med brytare/timer/termostat |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Ansluten last | 0,3 - 0,3 kW |
|---|---|
| Märkspänning 1 | 230 V |
| Märkspänning 2 | 230 V |
| Form | Rak |
| Typ anslutning | Gänganslutning |
| Anslutning gänga | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Storlek gänganslutning | 1/2" |
| Sänkdjup/Instickslängd | 310 mm |
| Arbetstryck | 6 bar |
| Temperaturjustering | 30 - 60 °C |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7340080740025 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 495 | ||
| Bredd (mm) | 74 | ||
| Höjd (mm) | 74 | ||
| Vikt (kg) | 0,527 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_49_8761011.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_49_8761011.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_49_8761011.pdf |
| RSK-nummer | 8761011 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Elpatron |
| Produktnamn | A-collection |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 300W |
| Funktion | för vattenburen handdukstork |
| Utförande | med brytare/timer/termostat |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Ansluten last | 0,3 - 0,3 kW |
|---|---|
| Märkspänning 1 | 230 V |
| Märkspänning 2 | 230 V |
| Form | Rak |
| Typ anslutning | Gänganslutning |
| Anslutning gänga | Utvändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Storlek gänganslutning | 1/2" |
| Sänkdjup/Instickslängd | 310 mm |
| Arbetstryck | 6 bar |
| Temperaturjustering | 30 - 60 °C |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7340080740025 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 495 | ||
| Bredd (mm) | 74 | ||
| Höjd (mm) | 74 | ||
| Vikt (kg) | 0,527 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_49_8761011.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_49_8761011.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_49_8761011.pdf |