Avaktiverad 2018-03-20
Inlagd: 2018-03-20
RSK-nr enhet: ST
Självbegränsande värmekabel kit för frostskydd av vattenledningar samt rör. Dessa levereras färdig kontakterad i längderna 3m - 25m i en transportvänlig kartong inklusive Varningsskylt. Semko godkänd för förläggning i trycksatta dricksvattenrör.
Självbegränsande värmekabel kit för frostskydd av vattenledningar samt rör. Dessa levereras färdig kontakterad i längderna 3m - 25m i en transportvänlig kartong inklusive Varningsskylt. Semko godkänd för förläggning i trycksatta dricksvattenrör.
| RSK-nummer | 2304368 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Värmekabel |
| Produktnamn | Axjo |
| Dimension | - |
| Storlek | L=60m |
| Tryck/Flöde/Temp | 9bar |
| Effekt/Eldata | 11W/m vid 5°C i luft |
| Funktion | självbegränsande |
| Utförande | med stickpropp |
|---|---|
| Färg | svart, med blå rand |
| Ytbehandling | - |
| Material | Polyetylen |
| Standard | - |
| Övrig info | till frostskydd |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7330000000520 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 330 | ||
| Bredd (mm) | 70 | ||
| Höjd (mm) | 330 | ||
| Vikt (kg) | 0,28 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_493_2405122.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_493_2405122_gruppfil.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_493_2405121_gruppfil.pdf |
| RSK-nummer | 2304368 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Värmekabel |
| Produktnamn | Axjo |
| Dimension | - |
| Storlek | L=60m |
| Tryck/Flöde/Temp | 9bar |
| Effekt/Eldata | 11W/m vid 5°C i luft |
| Funktion | självbegränsande |
| Utförande | med stickpropp |
|---|---|
| Färg | svart, med blå rand |
| Ytbehandling | - |
| Material | Polyetylen |
| Standard | - |
| Övrig info | till frostskydd |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7330000000520 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 330 | ||
| Bredd (mm) | 70 | ||
| Höjd (mm) | 330 | ||
| Vikt (kg) | 0,28 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_493_2405122.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_493_2405122_gruppfil.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_493_2405121_gruppfil.pdf |