Inlagd: 2022-05-04
RSK-nr enhet: ST
Serieresistiv värmekabel kit för frostskydd av vattenledningar samt rör. Dessa levereras färdig kontakterad i längderna 60m - 100 i en transportvänlig kartong inklusive Varningsskylt. Godkänd för förläggning i trycksatta dricksvattenrör.
Serieresistiv värmekabel kit för frostskydd av vattenledningar samt rör. Dessa levereras färdig kontakterad i längderna 60m - 100 i en transportvänlig kartong inklusive Varningsskylt. Godkänd för förläggning i trycksatta dricksvattenrör.
| RSK-nummer | 2304413 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 13037160 |
| GTIN | 7340074402830 |
| Produkt | Värmekabel |
| Produktnamn | Axjo |
| Dimension | - |
| Storlek | L=60m |
| Tryck/Flöde/Temp | 9bar |
| Effekt/Eldata | 10W/m |
| Funktion | serieresistiv |
| Utförande | med stickpropp |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | polyetylen |
| Standard | - |
| Övrig info | till frostskydd |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 13037160 |
|---|
| GTIN | 7340074402830 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Märkspänning | 230 V |
|---|---|
| Max. hålltemperatur | 60 °C |
| Uppvärmningseffekt | 10 W/m |
| Avskärmning | Folie |
| Material avskärmning | Aluminium |
| Ytbehandling avskärmning | Ingen |
| Diameter | 7 mm |
| Höjd | 7 mm |
| Bredd | 7 mm |
| Längd | 60 m |
| Färg | Svart |
| Tillämpning | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7340074402830 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Djup (mm) | 375 | ||
| Bredd (mm) | 375 | ||
| Höjd (mm) | 115 | ||
| Vikt (kg) | 47 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2304413 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 13037160 |
| GTIN | 7340074402830 |
| Produkt | Värmekabel |
| Produktnamn | Axjo |
| Dimension | - |
| Storlek | L=60m |
| Tryck/Flöde/Temp | 9bar |
| Effekt/Eldata | 10W/m |
| Funktion | serieresistiv |
| Utförande | med stickpropp |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | polyetylen |
| Standard | - |
| Övrig info | till frostskydd |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 13037160 |
|---|
| GTIN | 7340074402830 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Märkspänning | 230 V |
|---|---|
| Max. hålltemperatur | 60 °C |
| Uppvärmningseffekt | 10 W/m |
| Avskärmning | Folie |
| Material avskärmning | Aluminium |
| Ytbehandling avskärmning | Ingen |
| Diameter | 7 mm |
| Höjd | 7 mm |
| Bredd | 7 mm |
| Längd | 60 m |
| Färg | Svart |
| Tillämpning | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7340074402830 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Skyddad | ||
| Palltyp | Ospecificerad | ||
| Djup (mm) | 375 | ||
| Bredd (mm) | 375 | ||
| Höjd (mm) | 115 | ||
| Vikt (kg) | 47 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |