Avaktiverad 2019-06-03
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2007-12-12
RSK-nr enhet: ST
Golvvärmekabel 20W/m avsedd för ingjutning eller inspackling där hög effekt per/m2 behövs. T2Blå är en tunn tvåledarkabel på ø 5mm med en påmonterad 2,5 meter kallkabel. PVC-fri serieresistiv värmekabel med inbyggd återledare. Tvåledarkabel med försumbara magnetiska och elektriska fält. Anslutningsspänning 230 V. Förpackningen innehåller universalskylt, förläggningsinstruktion samt tillbehör. Sortimentet omfattar värmekabel i färdiga längder i förpackning inkl. termostat. Provad och godkänd av SEMKO. Bastyp enligt SS 424 24 11:1992: 90 CM. Angiven yta avser 100 W/m2 och c-c=100 mm.
Golvvärmekabel 20W/m avsedd för ingjutning eller inspackling där hög effekt per/m2 behövs. T2Blå är en tunn tvåledarkabel på ø 5mm med en påmonterad 2,5 meter kallkabel. PVC-fri serieresistiv värmekabel med inbyggd återledare. Tvåledarkabel med försumbara magnetiska och elektriska fält. Anslutningsspänning 230 V. Förpackningen innehåller universalskylt, förläggningsinstruktion samt tillbehör. Sortimentet omfattar värmekabel i färdiga längder i förpackning inkl. termostat. Provad och godkänd av SEMKO. Bastyp enligt SS 424 24 11:1992: 90 CM. Angiven yta avser 100 W/m2 och c-c=100 mm.
| RSK-nummer | 2408144 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8948642 |
| GTIN | 7330957006637 |
| Produkt | Värmekabel |
| Produktnamn | T2Blå-20 |
| Dimension | - |
| Storlek | L=50m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 980W/230V |
| Funktion | - |
| Utförande | med termostat |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 8948642 |
|---|
| GTIN | 7330957006637 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Kabeltyp | 2-ledare |
|---|---|
| Märkspänning | 230 V |
| Max. hålltemperatur | 90 °C |
| Uppvärmningseffekt | 20 W/m |
| Diameter | 5 mm |
| Längd | 50 m |
| Färg | Blå |
| Tillämpning | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7330957006637 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 395 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 490 | ||
| Vikt (kg) | 2,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2408144 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8948642 |
| GTIN | 7330957006637 |
| Produkt | Värmekabel |
| Produktnamn | T2Blå-20 |
| Dimension | - |
| Storlek | L=50m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 980W/230V |
| Funktion | - |
| Utförande | med termostat |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 8948642 |
|---|
| GTIN | 7330957006637 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Kabeltyp | 2-ledare |
|---|---|
| Märkspänning | 230 V |
| Max. hålltemperatur | 90 °C |
| Uppvärmningseffekt | 20 W/m |
| Diameter | 5 mm |
| Längd | 50 m |
| Färg | Blå |
| Tillämpning | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7330957006637 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 395 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 490 | ||
| Vikt (kg) | 2,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |