RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-12-01
RSK-nr enhet: ST
Golvvärmematta avsedd för ingjutning eller inspackling där hög effekt per/m2 behövs. Effekten är 160 W/m2. 230V. T2QuickNet-160 är en miljövänlig PVC-fri tvåledarkabel med halogenfritt ytterhölje (LS0H) färdigmonterad på självhäftandenät för t.ex. uterum och andra utrymmen som kräver högre effekt. Lämplig för keramiska övergolv såsom natursten och klinker. Bygghöjd 3mm. Inga elektriska fält och försumbara magnetfält. Levereras i förpackning komplett med värmematta, SENZ-WIFI digital programerbar klocktermostat med touch, swipe och WIFI samt förläggningsinstruktioner + tillbehör. En anslutningsände med 2,5 m kallkabel. Får ej förläggas på/under brännbart underlag.
Golvvärmematta avsedd för ingjutning eller inspackling där hög effekt per/m2 behövs. Effekten är 160 W/m2. 230V. T2QuickNet-160 är en miljövänlig PVC-fri tvåledarkabel med halogenfritt ytterhölje (LS0H) färdigmonterad på självhäftandenät för t.ex. uterum och andra utrymmen som kräver högre effekt. Lämplig för keramiska övergolv såsom natursten och klinker. Bygghöjd 3mm. Inga elektriska fält och försumbara magnetfält. Levereras i förpackning komplett med värmematta, SENZ-WIFI digital programerbar klocktermostat med touch, swipe och WIFI samt förläggningsinstruktioner + tillbehör. En anslutningsände med 2,5 m kallkabel. Får ej förläggas på/under brännbart underlag.
| RSK-nummer | 2463548 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | SZ18300274 |
| GTIN | 5414506020052 |
| Produkt | Golvvärmematta |
| Produktnamn | T2QUICKNET-160-10M2-1600W TERM |
| Dimension | diameter 3mm |
| Storlek | 10kvm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1600W / 230V |
| Funktion | golvvärme |
| Utförande | med wifi-termostat |
|---|---|
| Färg | röd/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | EN60335 |
| Övrig info | 160W/m2 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | SZ18300274 |
|---|
| GTIN | 5414506020052 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Värmekabel |
|---|---|
| Med stödmatta | Ja |
| Fixering värmeledare | Limmad |
| Självhäftande | Ja |
| Anslutningsspänning | 230 - 230 V |
| Ansluten last | 0 - 1600 W |
| Effekt | 160 W/m² |
| Värmeledarlast | 11,2 W/m |
| Resistans | 33 Ohm |
| Antal kalla ledare | 1 |
| Längd på kalla ledare | 5000 mm |
| Lämplig för fuktiga utrymmen | Ja |
| Lämplig till uppvärmning av utomhusyta | Nej |
| Lämplig till uppvärmning av takyta | Nej |
| Yta | 10 m² |
| Längd | 20000 mm |
| Bredd | 500 mm |
| Tjocklek | 3,5 mm |
| Med styrenhet | Ja |
| Med rumstermostat | Ja |
| Med golvtemperatursensor | Ja |
| Kan styras via app | Ja |
| Kompatibel med Google Assistant | Ja |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5414506020052 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 253 | ||
| Bredd (mm) | 253 | ||
| Höjd (mm) | 587 | ||
| Vikt (kg) | 5,93 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 18 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2463548 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | SZ18300274 |
| GTIN | 5414506020052 |
| Produkt | Golvvärmematta |
| Produktnamn | T2QUICKNET-160-10M2-1600W TERM |
| Dimension | diameter 3mm |
| Storlek | 10kvm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1600W / 230V |
| Funktion | golvvärme |
| Utförande | med wifi-termostat |
|---|---|
| Färg | röd/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | EN60335 |
| Övrig info | 160W/m2 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | SZ18300274 |
|---|
| GTIN | 5414506020052 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Värmekabel |
|---|---|
| Med stödmatta | Ja |
| Fixering värmeledare | Limmad |
| Självhäftande | Ja |
| Anslutningsspänning | 230 - 230 V |
| Ansluten last | 0 - 1600 W |
| Effekt | 160 W/m² |
| Värmeledarlast | 11,2 W/m |
| Resistans | 33 Ohm |
| Antal kalla ledare | 1 |
| Längd på kalla ledare | 5000 mm |
| Lämplig för fuktiga utrymmen | Ja |
| Lämplig till uppvärmning av utomhusyta | Nej |
| Lämplig till uppvärmning av takyta | Nej |
| Yta | 10 m² |
| Längd | 20000 mm |
| Bredd | 500 mm |
| Tjocklek | 3,5 mm |
| Med styrenhet | Ja |
| Med rumstermostat | Ja |
| Med golvtemperatursensor | Ja |
| Kan styras via app | Ja |
| Kompatibel med Google Assistant | Ja |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5414506020052 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 253 | ||
| Bredd (mm) | 253 | ||
| Höjd (mm) | 587 | ||
| Vikt (kg) | 5,93 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 18 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |