RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-12-21
RSK-nr enhet: ST
Tunn miljövänlig PVC-fri tvåledarkabel med halogenfritt hölje som är färdigmonterad på nät, endast 3,5 mm. Mattan kan installeras i avjämningsmassa under klinker, parkett, laminat och trägolv. Med ökad mängd lim på nätet fäster mattan nu ännu bättre. Kan monteras direkt på brännbart underlag i kombination med en Raychem termostat med golvgivare. Uppfyller kraven för ECO-design i system med NRG-DM, SENZ eller SENZ-WIFI. 2,5 meter kallkabel. Bredd 500 mm. 90W / 230V. Finns i storlekarna 1-12 m2. 12 års garanti tillgänglig. Kan utökas till 20 år om installationen är utförd av en Certified PRO-installatör.
Tunn miljövänlig PVC-fri tvåledarkabel med halogenfritt hölje som är färdigmonterad på nät, endast 3,5 mm. Mattan kan installeras i avjämningsmassa under klinker, parkett, laminat och trägolv. Med ökad mängd lim på nätet fäster mattan nu ännu bättre. Kan monteras direkt på brännbart underlag i kombination med en Raychem termostat med golvgivare. Uppfyller kraven för ECO-design i system med NRG-DM, SENZ eller SENZ-WIFI. 2,5 meter kallkabel. Bredd 500 mm. 90W / 230V. Finns i storlekarna 1-12 m2. 12 års garanti tillgänglig. Kan utökas till 20 år om installationen är utförd av en Certified PRO-installatör.
| RSK-nummer | 2463603 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | SZ18300279 |
| GTIN | 5414506020144 |
| Produkt | Golvvärmematta |
| Produktnamn | T2QUICKNET-90-1,0M2-90W |
| Dimension | Ø=3mm |
| Storlek | 1 kvm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 90W / 230V |
| Funktion | golvvärme |
| Utförande | utan termostat |
|---|---|
| Färg | röd/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | EN60335 |
| Övrig info | 90W/m2 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | SZ18300279 |
|---|
| GTIN | 5414506020144 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Värmekabel |
|---|---|
| Med stödmatta | Ja |
| Fixering värmeledare | Limmad |
| Självhäftande | Ja |
| Anslutningsspänning | 230 - 230 V |
| Ansluten last | 0 - 90 W |
| Effekt | 90 W/m² |
| Värmeledarlast | 8,1 W/m |
| Resistans | 588 Ohm |
| Antal kalla ledare | 1 |
| Längd på kalla ledare | 2500 mm |
| Lämplig för fuktiga utrymmen | Ja |
| Lämplig till uppvärmning av utomhusyta | Nej |
| Lämplig till uppvärmning av takyta | Nej |
| Yta | 1 m² |
| Längd | 2000 mm |
| Bredd | 500 mm |
| Tjocklek | 3,5 mm |
| Med styrenhet | Nej |
| Med rumstermostat | Nej |
| Med golvtemperatursensor | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Kompatibel med Google Assistant | Nej |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5414506020144 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 155 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 540 | ||
| Vikt (kg) | 1,3 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2463603 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | SZ18300279 |
| GTIN | 5414506020144 |
| Produkt | Golvvärmematta |
| Produktnamn | T2QUICKNET-90-1,0M2-90W |
| Dimension | Ø=3mm |
| Storlek | 1 kvm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 90W / 230V |
| Funktion | golvvärme |
| Utförande | utan termostat |
|---|---|
| Färg | röd/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | EN60335 |
| Övrig info | 90W/m2 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | SZ18300279 |
|---|
| GTIN | 5414506020144 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Värmekabel |
|---|---|
| Med stödmatta | Ja |
| Fixering värmeledare | Limmad |
| Självhäftande | Ja |
| Anslutningsspänning | 230 - 230 V |
| Ansluten last | 0 - 90 W |
| Effekt | 90 W/m² |
| Värmeledarlast | 8,1 W/m |
| Resistans | 588 Ohm |
| Antal kalla ledare | 1 |
| Längd på kalla ledare | 2500 mm |
| Lämplig för fuktiga utrymmen | Ja |
| Lämplig till uppvärmning av utomhusyta | Nej |
| Lämplig till uppvärmning av takyta | Nej |
| Yta | 1 m² |
| Längd | 2000 mm |
| Bredd | 500 mm |
| Tjocklek | 3,5 mm |
| Med styrenhet | Nej |
| Med rumstermostat | Nej |
| Med golvtemperatursensor | Nej |
| Kan styras via app | Nej |
| Kompatibel med Google Assistant | Nej |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5414506020144 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 155 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 540 | ||
| Vikt (kg) | 1,3 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |