RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-12-01
RSK-nr enhet: ST
Tunn miljövänlig PVC-fri tvåledarkabel med halogenfritt hölje som är färdigmonterad på nät, endast 3,5 mm. Mattan kan installeras i avjämningsmassa under klinker, parkett, laminat och trägolv där låg bygghöjd önskas. Med ökad mängd lim på nätet fäster mattan nu ännu bättre. Kablarna kan enkelt lossas från nätet och fästas på nytt. Kan monteras direkt på brännbart underlag. Systemet uppfyller kraven för ECO-design. 2,5 meter kallkabel. Bredd 500 mm. 1100W / 230V. Finns i storlekarna 1-12 m2. Termostaten kan regleras enskilt som en standard WIFI-termostat eller integreras i en grupp av termostater och fjärrstyras helt och hållet genom SENZ WIFI-appen. Termostaten kan styras med hjälp av röstkommandon via Google Assistant- och Amazon Alexa-kompatibla smarthögtalare. 12 års garanti tillgänglig även på medlevererad termostat. Kan utökas till 20 år om installationen är utförd av en Certified PRO-installatör.
Tunn miljövänlig PVC-fri tvåledarkabel med halogenfritt hölje som är färdigmonterad på nät, endast 3,5 mm. Mattan kan installeras i avjämningsmassa under klinker, parkett, laminat och trägolv där låg bygghöjd önskas. Med ökad mängd lim på nätet fäster mattan nu ännu bättre. Kablarna kan enkelt lossas från nätet och fästas på nytt. Kan monteras direkt på brännbart underlag. Systemet uppfyller kraven för ECO-design. 2,5 meter kallkabel. Bredd 500 mm. 1100W / 230V. Finns i storlekarna 1-12 m2. Termostaten kan regleras enskilt som en standard WIFI-termostat eller integreras i en grupp av termostater och fjärrstyras helt och hållet genom SENZ WIFI-appen. Termostaten kan styras med hjälp av röstkommandon via Google Assistant- och Amazon Alexa-kompatibla smarthögtalare. 12 års garanti tillgänglig även på medlevererad termostat. Kan utökas till 20 år om installationen är utförd av en Certified PRO-installatör.
| RSK-nummer | 2463533 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | SZ18300260 |
| GTIN | 5414506019919 |
| Produkt | Golvvärmematta |
| Produktnamn | T2QUICKNET-90-12M2-1100W TERM |
| Dimension | diameter 3mm |
| Storlek | 12kvm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1100W /230V |
| Funktion | golvvärme |
| Utförande | med termostat |
|---|---|
| Färg | röd/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | EN60335 |
| Övrig info | 90W/m2 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | SZ18300260 |
|---|
| GTIN | 5414506019919 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Värmekabel |
|---|---|
| Med stödmatta | Ja |
| Fixering värmeledare | Limmad |
| Självhäftande | Ja |
| Anslutningsspänning | 230 - 230 V |
| Ansluten last | 0 - 1100 W |
| Effekt | 90 W/m² |
| Värmeledarlast | 8,1 W/m |
| Resistans | 48 Ohm |
| Antal kalla ledare | 1 |
| Längd på kalla ledare | 2500 mm |
| Lämplig för fuktiga utrymmen | Ja |
| Lämplig till uppvärmning av utomhusyta | Nej |
| Lämplig till uppvärmning av takyta | Nej |
| Yta | 12 m² |
| Längd | 24000 mm |
| Bredd | 500 mm |
| Tjocklek | 3,5 mm |
| Med styrenhet | Ja |
| Med rumstermostat | Ja |
| Med golvtemperatursensor | Ja |
| Kan styras via app | Ja |
| Kompatibel med Google Assistant | Ja |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5414506019919 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 253 | ||
| Bredd (mm) | 253 | ||
| Höjd (mm) | 587 | ||
| Vikt (kg) | 5,63 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 18 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2463533 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | SZ18300260 |
| GTIN | 5414506019919 |
| Produkt | Golvvärmematta |
| Produktnamn | T2QUICKNET-90-12M2-1100W TERM |
| Dimension | diameter 3mm |
| Storlek | 12kvm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 1100W /230V |
| Funktion | golvvärme |
| Utförande | med termostat |
|---|---|
| Färg | röd/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | EN60335 |
| Övrig info | 90W/m2 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | SZ18300260 |
|---|
| GTIN | 5414506019919 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Värmekabel |
|---|---|
| Med stödmatta | Ja |
| Fixering värmeledare | Limmad |
| Självhäftande | Ja |
| Anslutningsspänning | 230 - 230 V |
| Ansluten last | 0 - 1100 W |
| Effekt | 90 W/m² |
| Värmeledarlast | 8,1 W/m |
| Resistans | 48 Ohm |
| Antal kalla ledare | 1 |
| Längd på kalla ledare | 2500 mm |
| Lämplig för fuktiga utrymmen | Ja |
| Lämplig till uppvärmning av utomhusyta | Nej |
| Lämplig till uppvärmning av takyta | Nej |
| Yta | 12 m² |
| Längd | 24000 mm |
| Bredd | 500 mm |
| Tjocklek | 3,5 mm |
| Med styrenhet | Ja |
| Med rumstermostat | Ja |
| Med golvtemperatursensor | Ja |
| Kan styras via app | Ja |
| Kompatibel med Google Assistant | Ja |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5414506019919 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 253 | ||
| Bredd (mm) | 253 | ||
| Höjd (mm) | 587 | ||
| Vikt (kg) | 5,63 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 18 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |