RSK-nr enhet: M
Inlagd: 2000-12-01
RSK-nr enhet: M
Golvvärmekabel. PVC-fri, inga elektriska fält och låga magnetiska fält. Kan klippas och korsas. Max 100 m/10A per slinga. Driftsspänning 230 V. Maximal kretslängd på T2Röd beror på start temperaturen: 100 m vid 20°C 85 m vid 15°C 75 m vid 10°C 60 m vid 5°C 12 års garanti tillgänglig. Kan utökas till 20 år om installationen är utförd av en Certified PRO-installatör.
Golvvärmekabel. PVC-fri, inga elektriska fält och låga magnetiska fält. Kan klippas och korsas. Max 100 m/10A per slinga. Driftsspänning 230 V. Maximal kretslängd på T2Röd beror på start temperaturen: 100 m vid 20°C 85 m vid 15°C 75 m vid 10°C 60 m vid 5°C 12 års garanti tillgänglig. Kan utökas till 20 år om installationen är utförd av en Certified PRO-installatör.
| RSK-nummer | 2408047 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8946200 |
| GTIN | 7330957002196 |
| Produkt | Värmekabel |
| Produktnamn | T2Röd |
| Dimension | - |
| Storlek | max 100m 10A |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 5-15 W/m 230V |
| Funktion | för alla golv |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 8946200 |
|---|
| GTIN | 7330957002196 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Kabeltyp | 2-ledare |
|---|---|
| Kontinuerlig kraft | Nej |
| Självbegränsande | Ja |
| Märkspänning | 230 V |
| Max. hålltemperatur | 65 °C |
| Uppvärmningseffekt | 15 W/m |
| Avskärmning | Fläta/Flätning |
| Material avskärmning | Koppar |
| Ytbehandling avskärmning | Övrigt |
| Höjd | 8,5 mm |
| Bredd | 5,8 mm |
| Färg | Röd |
| Tillämpning | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | 7330957002196 | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 9 | ||
| Höjd (mm) | 6 | ||
| Vikt (kg) | 0,069 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 300,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | ring | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 350 | ||
| Vikt (kg) | 21 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2408047 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8946200 |
| GTIN | 7330957002196 |
| Produkt | Värmekabel |
| Produktnamn | T2Röd |
| Dimension | - |
| Storlek | max 100m 10A |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 5-15 W/m 230V |
| Funktion | för alla golv |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | röd |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 8946200 |
|---|
| GTIN | 7330957002196 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Kabeltyp | 2-ledare |
|---|---|
| Kontinuerlig kraft | Nej |
| Självbegränsande | Ja |
| Märkspänning | 230 V |
| Max. hålltemperatur | 65 °C |
| Uppvärmningseffekt | 15 W/m |
| Avskärmning | Fläta/Flätning |
| Material avskärmning | Koppar |
| Ytbehandling avskärmning | Övrigt |
| Höjd | 8,5 mm |
| Bredd | 5,8 mm |
| Färg | Röd |
| Tillämpning | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | 7330957002196 | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 9 | ||
| Höjd (mm) | 6 | ||
| Vikt (kg) | 0,069 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 300,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | ring | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 350 | ||
| Vikt (kg) | 21 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |