Avaktiverad 2019-05-31
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2000-12-01
RSK-nr enhet: ST
T2Röd standardslingor inkl. digital termostat för inspackling i tunt skikt, i betong eller förläggning i T2Reflecta. Ingen kall avslutningsände behövs. Kopplas direkt i termostaten. Avsedd för alla typer av golv, inspacklade, i betong eller förläggning i T2Reflecta. PVC-fri, inga elektriska fält och försumbara magnetiska fält. Kan ligga direkt mot brännbart underlag, kan klippas och korsas. Reglerar sin egen effekt mellan 5 och 15 W/m. Max anslutningslängd 100m/10A. Angiven effekt avser 140 mm avstånd mellan kabelslingorna samt 15 mm inspackling med klinkers, effekt 80 W/m2. Anslutningsspänning 230 V.
T2Röd standardslingor inkl. digital termostat för inspackling i tunt skikt, i betong eller förläggning i T2Reflecta. Ingen kall avslutningsände behövs. Kopplas direkt i termostaten. Avsedd för alla typer av golv, inspacklade, i betong eller förläggning i T2Reflecta. PVC-fri, inga elektriska fält och försumbara magnetiska fält. Kan ligga direkt mot brännbart underlag, kan klippas och korsas. Reglerar sin egen effekt mellan 5 och 15 W/m. Max anslutningslängd 100m/10A. Angiven effekt avser 140 mm avstånd mellan kabelslingorna samt 15 mm inspackling med klinkers, effekt 80 W/m2. Anslutningsspänning 230 V.
| RSK-nummer | 2408100 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8946215 |
| GTIN | 7330957000604 |
| Produkt | Värmekabel |
| Produktnamn | T2Röd |
| Dimension | - |
| Storlek | L=37m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | termostat |
| Utförande | med anslutning/ändsats skylt |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 8946215 |
|---|
| GTIN | 7330957000604 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Märkspänning | 230 V |
|---|---|
| Max. hålltemperatur | 65 °C |
| Uppvärmningseffekt | 15 W/m |
| Höjd | 8,5 mm |
| Bredd | 5,8 mm |
| Längd | 37 m |
| Färg | Röd |
| Tillämpning | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7330957000604 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 490 | ||
| Vikt (kg) | 4,54 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2408100 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8946215 |
| GTIN | 7330957000604 |
| Produkt | Värmekabel |
| Produktnamn | T2Röd |
| Dimension | - |
| Storlek | L=37m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | termostat |
| Utförande | med anslutning/ändsats skylt |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 8946215 |
|---|
| GTIN | 7330957000604 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Märkspänning | 230 V |
|---|---|
| Max. hålltemperatur | 65 °C |
| Uppvärmningseffekt | 15 W/m |
| Höjd | 8,5 mm |
| Bredd | 5,8 mm |
| Längd | 37 m |
| Färg | Röd |
| Tillämpning | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7330957000604 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 490 | ||
| Vikt (kg) | 4,54 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |