RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-02-20
RSK-nr enhet: ST
Frostvakt 25 har en 4 meter lång färdigmonterad anslutningskabel med stickpropp och är utmärkt att använda för tillfälliga installationer i takrännor och stuprör. Du fäster den enkelt i rännan med hjälp av Ebeco Smartclip och ansluter till ett jordat vägguttag, 230 V, via jordfelsbrytare. Frostvakt 25 kan användas utvändigt på rör Ø 75 mm eller större. Ett rör med Ø 110 mm och 20 mm isolering klarar -30 °C när det skyddas med Frostvakt 25.
Frostvakt 25 har en 4 meter lång färdigmonterad anslutningskabel med stickpropp och är utmärkt att använda för tillfälliga installationer i takrännor och stuprör. Du fäster den enkelt i rännan med hjälp av Ebeco Smartclip och ansluter till ett jordat vägguttag, 230 V, via jordfelsbrytare. Frostvakt 25 kan användas utvändigt på rör Ø 75 mm eller större. Ett rör med Ø 110 mm och 20 mm isolering klarar -30 °C när det skyddas med Frostvakt 25.
| RSK-nummer | 2405467 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8960476 |
| GTIN | 7330778604760 |
| Produkt | Värmekabel |
| Produktnamn | Frostvakt 25, 625 W |
| Dimension | 10,5x6,0mm |
| Storlek | L=25m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 625W, 230V |
| Funktion | För frostskydd av rör |
| Utförande | Färdig längd med stickpropp |
|---|---|
| Färg | Svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | Termoplast/Elastomer |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.ebeco.se/produkter/frostskydd-ror/frostvakt-25 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 8960476 |
|---|
| GTIN | 7330778604760 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.ebeco.se/produkter/frostskydd-ror/frostvakt-25 |
|---|
| Kabeltyp | 2-ledare |
|---|---|
| Kontinuerlig kraft | Ja |
| Självbegränsande | Ja |
| Märkspänning | 230 V |
| Max. hålltemperatur | 65 °C |
| Uppvärmningseffekt | 25 W/m |
| Avskärmning | Fläta/Flätning |
| Material avskärmning | Koppar |
| Ytbehandling avskärmning | Förtent |
| Höjd | 6 mm |
| Bredd | 10,9 mm |
| Längd | 25 m |
| Färg | Svart |
| Tillämpning | Takränna |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7330778604760 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 255 | ||
| Bredd (mm) | 270 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 3,62 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2405467 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8960476 |
| GTIN | 7330778604760 |
| Produkt | Värmekabel |
| Produktnamn | Frostvakt 25, 625 W |
| Dimension | 10,5x6,0mm |
| Storlek | L=25m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 625W, 230V |
| Funktion | För frostskydd av rör |
| Utförande | Färdig längd med stickpropp |
|---|---|
| Färg | Svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | Termoplast/Elastomer |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.ebeco.se/produkter/frostskydd-ror/frostvakt-25 |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 8960476 |
|---|
| GTIN | 7330778604760 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.ebeco.se/produkter/frostskydd-ror/frostvakt-25 |
|---|
| Kabeltyp | 2-ledare |
|---|---|
| Kontinuerlig kraft | Ja |
| Självbegränsande | Ja |
| Märkspänning | 230 V |
| Max. hålltemperatur | 65 °C |
| Uppvärmningseffekt | 25 W/m |
| Avskärmning | Fläta/Flätning |
| Material avskärmning | Koppar |
| Ytbehandling avskärmning | Förtent |
| Höjd | 6 mm |
| Bredd | 10,9 mm |
| Längd | 25 m |
| Färg | Svart |
| Tillämpning | Takränna |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7330778604760 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 255 | ||
| Bredd (mm) | 270 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 3,62 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |