Avaktiverad 2019-06-03
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-12-01
RSK-nr enhet: ST
Golvvärmematta kompletteringspaket utan termostat, avsedd för badrum, hallar och entréer med klinkergolv där låg bygghöjd önskas. Effekten är 90 W/m2. 230V. T2QuickNet-90 förläggs i avjämningsmassa. Den kan installeras under trä- laminatgolv och plastmatta förutsatt att den då läggs i avjämning, minst 8mm för trägolv, 10mm för laminat och 15mm för plastmatta. Mattans bygghöjd är 3mm och den är självhäftande. Miljövänlig PVC-fri tvåledarkabel med halogenfritt ytterhölje (LS0H) färdigmonterad på nät. Inga elektriska fält och försumbara magnetfält. Levereras i förpackning komplett med värmematta, förläggningsinstruktioner + tillbehör. En anslutningsände med 2,5 m kallkabel.
Golvvärmematta kompletteringspaket utan termostat, avsedd för badrum, hallar och entréer med klinkergolv där låg bygghöjd önskas. Effekten är 90 W/m2. 230V. T2QuickNet-90 förläggs i avjämningsmassa. Den kan installeras under trä- laminatgolv och plastmatta förutsatt att den då läggs i avjämning, minst 8mm för trägolv, 10mm för laminat och 15mm för plastmatta. Mattans bygghöjd är 3mm och den är självhäftande. Miljövänlig PVC-fri tvåledarkabel med halogenfritt ytterhölje (LS0H) färdigmonterad på nät. Inga elektriska fält och försumbara magnetfält. Levereras i förpackning komplett med värmematta, förläggningsinstruktioner + tillbehör. En anslutningsände med 2,5 m kallkabel.
| RSK-nummer | 2463534 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 034118-000 |
| GTIN | 5414506002904 |
| Produkt | Golvvärmematta |
| Produktnamn | T2QUICKNET-90-10M2-915W |
| Dimension | diameter 3mm |
| Storlek | 10kvm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 915W / 230V |
| Funktion | golvvärme |
| Utförande | utan termostat |
|---|---|
| Färg | röd/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | EN60335 |
| Övrig info | 90W/m2 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 034118-000 |
|---|
| GTIN | 5414506002904 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med stödmatta | Ja |
|---|---|
| Självhäftande | Ja |
| Ansluten last | 0 - 915 W |
| Effekt | 90 W/m² |
| Värmeledarlast | 8,1 W/m |
| Antal kalla ledare | 1 |
| Längd på kalla ledare | 2500 mm |
| Lämplig till uppvärmning av utomhusyta | Nej |
| Lämplig till uppvärmning av takyta | Nej |
| Yta | 10 m² |
| Längd | 20000 mm |
| Bredd | 500 mm |
| Tjocklek | 3,5 mm |
| Med styrenhet | Nej |
| Med rumstermostat | Nej |
| Med golvtemperatursensor | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5414506002904 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 255 | ||
| Bredd (mm) | 255 | ||
| Höjd (mm) | 585 | ||
| Vikt (kg) | 4,58 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2463534 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 034118-000 |
| GTIN | 5414506002904 |
| Produkt | Golvvärmematta |
| Produktnamn | T2QUICKNET-90-10M2-915W |
| Dimension | diameter 3mm |
| Storlek | 10kvm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 915W / 230V |
| Funktion | golvvärme |
| Utförande | utan termostat |
|---|---|
| Färg | röd/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | EN60335 |
| Övrig info | 90W/m2 |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 034118-000 |
|---|
| GTIN | 5414506002904 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Med stödmatta | Ja |
|---|---|
| Självhäftande | Ja |
| Ansluten last | 0 - 915 W |
| Effekt | 90 W/m² |
| Värmeledarlast | 8,1 W/m |
| Antal kalla ledare | 1 |
| Längd på kalla ledare | 2500 mm |
| Lämplig till uppvärmning av utomhusyta | Nej |
| Lämplig till uppvärmning av takyta | Nej |
| Yta | 10 m² |
| Längd | 20000 mm |
| Bredd | 500 mm |
| Tjocklek | 3,5 mm |
| Med styrenhet | Nej |
| Med rumstermostat | Nej |
| Med golvtemperatursensor | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5414506002904 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 255 | ||
| Bredd (mm) | 255 | ||
| Höjd (mm) | 585 | ||
| Vikt (kg) | 4,58 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |