RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-04-14
RSK-nr enhet: ST
Värmekabeln är avsedd för förläggning ingjuten i betong eller i sandbädd under sten eller plattor. Även för förläggning direkt i asfalt, vid mindre anläggningar utan tunga maskiner. Levereras med 5 meter påmonterad kallkabel i ena änden, avsedd för installationer där 230 V används. 1400W / 230V
Värmekabeln är avsedd för förläggning ingjuten i betong eller i sandbädd under sten eller plattor. Även för förläggning direkt i asfalt, vid mindre anläggningar utan tunga maskiner. Levereras med 5 meter påmonterad kallkabel i ena änden, avsedd för installationer där 230 V används. 1400W / 230V
| RSK-nummer | 2463013 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1244-022772 |
| GTIN | 5414506024272 |
| Produkt | Värmekabel |
| Produktnamn | WINTERGARD-CABLE-230V-47M |
| Dimension | - |
| Storlek | L=47m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 30W/m 230V 47m |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | koppar/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | 5m kallkabel |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1244-022772 |
|---|
| GTIN | 5414506024272 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Kabeltyp | 2-ledare |
|---|---|
| Kontinuerlig kraft | Ja |
| Självbegränsande | Nej |
| Märkspänning | 230 V |
| Max. hålltemperatur | 65 °C |
| Uppvärmningseffekt | 30 W/m |
| Avskärmning | Folie |
| Material avskärmning | Aluminium |
| Ytbehandling avskärmning | Ingen |
| Diameter | 7 mm |
| Längd | 47 m |
| Färg | Svart |
| Tillämpning | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5414506024272 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 470 | ||
| Bredd (mm) | 470 | ||
| Höjd (mm) | 58 | ||
| Vikt (kg) | 4,7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 2463013 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1244-022772 |
| GTIN | 5414506024272 |
| Produkt | Värmekabel |
| Produktnamn | WINTERGARD-CABLE-230V-47M |
| Dimension | - |
| Storlek | L=47m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 30W/m 230V 47m |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | koppar/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | 5m kallkabel |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1244-022772 |
|---|
| GTIN | 5414506024272 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Kabeltyp | 2-ledare |
|---|---|
| Kontinuerlig kraft | Ja |
| Självbegränsande | Nej |
| Märkspänning | 230 V |
| Max. hålltemperatur | 65 °C |
| Uppvärmningseffekt | 30 W/m |
| Avskärmning | Folie |
| Material avskärmning | Aluminium |
| Ytbehandling avskärmning | Ingen |
| Diameter | 7 mm |
| Längd | 47 m |
| Färg | Svart |
| Tillämpning | Övrigt |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5414506024272 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 470 | ||
| Bredd (mm) | 470 | ||
| Höjd (mm) | 58 | ||
| Vikt (kg) | 4,7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |