Inomhusenhet för luft/luft-värmepump VAIP1-050
  • •  Behagelig uppvärmning och behagligt inomhusklimat
  • •  Möjlighet att styra via mobiltelefon
  • •  Modulerende drift
  • •  Hög effektivitetsfaktor
Märkningar
CE
Dokument
Översikt
RSK-nummer6252053
Tillverkarens artikelnummer8000010687
GTIN-
ProduktUteluftvärmepump, innedel
ProduktnamnclimaVAIR plus VAIP1-050 WNI
Dimension-
Storlek993x311x222
Tryck/Flöde/Temp-
Effekt/Eldata230V
Funktion-
Utförande-
Färgvit
Ytbehandling-
Material stål/plast
Standard-
Övrig info-
Tillverkarens produktsida -
GTIN -
Tillverkarens produktsida -
Produktegenskaper
Modell/Utförande Single-split
Aktiv princip Kyla och värme
Modell inomhusenhet Vägg (hög)
Inverterreglerad Ja
VRF modell Nej
Typ av köldmedium R32
Global uppvärmningspotential (GWP) 675
Strömförsörjning/Anslutningsmöjlighet Utedel
Anslutningsspänning 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Enhetens säkringsstorlek 16 A
Höjd 993 mm
Bredd 311 mm
Djup 222 mm
Färg Vit
Ljudnivå 26 - 45 dB(A)
Dimension vätskeledning 1/2"
Dimension sugledning 1/4"
Med luftreningsfilter Ja
Med fjärrstyrning Ja
Med trådlös fjärrkontroll Ja
Med tidur/timer Ja
RSK-nummer6252053
Dimension-
Storlek993x311x222
Tryck/Flöde/Temp-
Effekt/Eldata230V
Funktion-
Utförande-
Ytbehandling-
Material stål/plast
Standard-
Övrig info-
Modell/Utförande Single-split
Aktiv princip Kyla och värme
Modell inomhusenhet Vägg (hög)
Inverterreglerad Ja
VRF modell Nej
Typ av köldmedium R32
Anslutningsspänning 230 V
Antal faser 1
Frekvens 50 Hz
Enhetens säkringsstorlek 16 A
Höjd 993 mm
Bredd 311 mm
Djup 222 mm