Inlagd: 2022-10-31
RSK-nr enhet: ST
Altech Värmepumpshus som skyddar värmepumpen mot snö, regn, löv och smuts vilket gör rengöring och skötsel mycket enklare. Värmepumpshuset passar de flesta utedelar. Levereras med förmonterad stomme och gavlar som viks ut. Taket monteras i efterhand. I leveransen ingår distanser som gör det lätt att skapa utrymme för anslutande rör. Ena gaveln består av en servicedörr vilket underlättar när service på pumpen behöver göras. Finns i två färger.
Altech Värmepumpshus som skyddar värmepumpen mot snö, regn, löv och smuts vilket gör rengöring och skötsel mycket enklare. Värmepumpshuset passar de flesta utedelar. Levereras med förmonterad stomme och gavlar som viks ut. Taket monteras i efterhand. I leveransen ingår distanser som gör det lätt att skapa utrymme för anslutande rör. Ena gaveln består av en servicedörr vilket underlättar när service på pumpen behöver göras. Finns i två färger.
| RSK-nummer | 6259005 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508113863 |
| Produkt | Värmepumpsskydd |
| Produktnamn | Altech Värmepumpsskydd |
| Dimension | - |
| Storlek | 1000x500x850mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | galvaniserat stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508113863 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Lämplig för värmepump | Ja |
|---|---|
| Material | Stål |
| Färg | Svart |
| Med serviceöppning | Ja |
| Servicesida | Höger sida |
| Längd | 1000 mm |
| Bredd | 500 mm |
| Höjd | 850 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1050 | ||
| Bredd (mm) | 870 | ||
| Höjd (mm) | 130 | ||
| Vikt (kg) | 25 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_6259004.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_6259004.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_212_6259004.pdf |
| RSK-nummer | 6259005 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508113863 |
| Produkt | Värmepumpsskydd |
| Produktnamn | Altech Värmepumpsskydd |
| Dimension | - |
| Storlek | 1000x500x850mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | galvaniserat stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508113863 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Lämplig för värmepump | Ja |
|---|---|
| Material | Stål |
| Färg | Svart |
| Med serviceöppning | Ja |
| Servicesida | Höger sida |
| Längd | 1000 mm |
| Bredd | 500 mm |
| Höjd | 850 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1050 | ||
| Bredd (mm) | 870 | ||
| Höjd (mm) | 130 | ||
| Vikt (kg) | 25 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_6259004.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_6259004.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_212_6259004.pdf |