RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-09-30
RSK-nr enhet: ST
Dräneringssatsen består av isolerad, dräneringsslang ID25, lågeffekts termostatsstyrd värmekabel och väggfästen samt slangklämma för slangen. Passar utmärkt på alla utlopp med stos 19-20mm. Lämplig för att leda bort kondensvatten från ClimaLines värmetråg, så som Pancake modellerna.
Dräneringssatsen består av isolerad, dräneringsslang ID25, lågeffekts termostatsstyrd värmekabel och väggfästen samt slangklämma för slangen. Passar utmärkt på alla utlopp med stos 19-20mm. Lämplig för att leda bort kondensvatten från ClimaLines värmetråg, så som Pancake modellerna.
| RSK-nummer | 6259177 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3060-HEATKIT-10V |
| GTIN | 7350157933267 |
| Produkt | Dräneringssats |
| Produktnamn | Avledningskit 10m LVVP IDØ25 |
| Dimension | ID Ø25 |
| Storlek | Slang L:10m ID Ø25-OD Ø37mm |
| Tryck/Flöde/Temp | -28°C |
| Effekt/Eldata | 15w/m, 220v, max 150w |
| Funktion | bortledning vatten från tråg |
| Utförande | Frostfri avledn. brunn |
|---|---|
| Färg | mörkgrå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PVC,gummi m.fl. |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/heat-kit-trag-25/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 3060-HEATKIT-10V |
|---|
| GTIN | 7350157933267 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/heat-kit-trag-25/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Utomhusplacering |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 7,12 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6259177 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3060-HEATKIT-10V |
| GTIN | 7350157933267 |
| Produkt | Dräneringssats |
| Produktnamn | Avledningskit 10m LVVP IDØ25 |
| Dimension | ID Ø25 |
| Storlek | Slang L:10m ID Ø25-OD Ø37mm |
| Tryck/Flöde/Temp | -28°C |
| Effekt/Eldata | 15w/m, 220v, max 150w |
| Funktion | bortledning vatten från tråg |
| Utförande | Frostfri avledn. brunn |
|---|---|
| Färg | mörkgrå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PVC,gummi m.fl. |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/heat-kit-trag-25/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 3060-HEATKIT-10V |
|---|
| GTIN | 7350157933267 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/heat-kit-trag-25/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Utomhusplacering |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 7,12 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |