RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-09-30
RSK-nr enhet: ST
ClimaLine avstämd sats vibrationsdämpare för utedelar med vikt 30-50kg. Att en sats dämpare är avstämd betyder att de två dämparna som sitter på den tyngre högra sidan av utedelen är tjockare än på den vänstra förångarsidan.
ClimaLine avstämd sats vibrationsdämpare för utedelar med vikt 30-50kg. Att en sats dämpare är avstämd betyder att de två dämparna som sitter på den tyngre högra sidan av utedelen är tjockare än på den vänstra förångarsidan.
| RSK-nummer | 6259215 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3010-C353040 |
| GTIN | 7336940234698 |
| Produkt | Vibrationsdämpare |
| Produktnamn | Avstämda dämp utedel 30-50kg |
| Dimension | fästelement M8 |
| Storlek | H:30 B:2stØ30 2stØ40 GängaL:20 |
| Tryck/Flöde/Temp | NR 35°Shore |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | vibrationsdämpare Pancake |
| Utförande | Utomhusdel 30-50kg |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | gummi m.fl |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/vibrationsdampare-2/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 3010-C353040 |
|---|
| GTIN | 7336940234698 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/vibrationsdampare-2/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Utomhusplacering |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 165 | ||
| Bredd (mm) | 145 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 0,4 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6259215 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3010-C353040 |
| GTIN | 7336940234698 |
| Produkt | Vibrationsdämpare |
| Produktnamn | Avstämda dämp utedel 30-50kg |
| Dimension | fästelement M8 |
| Storlek | H:30 B:2stØ30 2stØ40 GängaL:20 |
| Tryck/Flöde/Temp | NR 35°Shore |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | vibrationsdämpare Pancake |
| Utförande | Utomhusdel 30-50kg |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | gummi m.fl |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/vibrationsdampare-2/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 3010-C353040 |
|---|
| GTIN | 7336940234698 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/vibrationsdampare-2/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Utomhusplacering |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 165 | ||
| Bredd (mm) | 145 | ||
| Höjd (mm) | 75 | ||
| Vikt (kg) | 0,4 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |