RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-09-30
RSK-nr enhet: ST
Dräneringstråget är dubbelbottnat med inbyggd värmematta monterat i en metallfolie-bag, för bästa värmespridning. Värmemattan har två separata värmekablar, termostatstyrda, där den primära startar vid +2°C och den sekundära -8°C när extra effekt behövs. Tråget är unktionstestat ned till -34°C. Tråget har uppvärmda kanter, levereras med vår nya slangadapter, med lövkorg och Ø25mm stos. Levereras med special konsoler, som kan vändas, höjdjusteras och monteras med M6/M8 skruv/gängstav för optimalt montage. Vi rekommenderar kondensat avledningskit med Ø25mm isolerad slang.
Dräneringstråget är dubbelbottnat med inbyggd värmematta monterat i en metallfolie-bag, för bästa värmespridning. Värmemattan har två separata värmekablar, termostatstyrda, där den primära startar vid +2°C och den sekundära -8°C när extra effekt behövs. Tråget är unktionstestat ned till -34°C. Tråget har uppvärmda kanter, levereras med vår nya slangadapter, med lövkorg och Ø25mm stos. Levereras med special konsoler, som kan vändas, höjdjusteras och monteras med M6/M8 skruv/gängstav för optimalt montage. Vi rekommenderar kondensat avledningskit med Ø25mm isolerad slang.
| RSK-nummer | 6259149 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3060-9899-1232 |
| GTIN | 7350157934400 |
| Produkt | Dräneringstråg |
| Produktnamn | ClimaLine Pro 12 Eco värmetråg |
| Dimension | Ø19/25 |
| Storlek | L:1232D:610H:39 H:113m adapt |
| Tryck/Flöde/Temp | 11L/m, -34°C |
| Effekt/Eldata | 385w (230+155) |
| Funktion | samla upp vatten, utomhusdel |
| Utförande | Med värme, för L/V VP |
|---|---|
| Färg | mörkgrå |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS, komposit m.fl |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/climaline-pro-1230/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 3060-9899-1232 |
|---|
| GTIN | 7350157934400 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/climaline-pro-1230/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Utomhusplacering |
| Höjd | 39 mm |
| Bredd | 1232 mm |
| Djup | 610 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1395 | ||
| Bredd (mm) | 620 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 7,78 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6259149 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3060-9899-1232 |
| GTIN | 7350157934400 |
| Produkt | Dräneringstråg |
| Produktnamn | ClimaLine Pro 12 Eco värmetråg |
| Dimension | Ø19/25 |
| Storlek | L:1232D:610H:39 H:113m adapt |
| Tryck/Flöde/Temp | 11L/m, -34°C |
| Effekt/Eldata | 385w (230+155) |
| Funktion | samla upp vatten, utomhusdel |
| Utförande | Med värme, för L/V VP |
|---|---|
| Färg | mörkgrå |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS, komposit m.fl |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/climaline-pro-1230/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 3060-9899-1232 |
|---|
| GTIN | 7350157934400 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/climaline-pro-1230/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Utomhusplacering |
| Höjd | 39 mm |
| Bredd | 1232 mm |
| Djup | 610 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1395 | ||
| Bredd (mm) | 620 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 7,78 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |