RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-09-30
RSK-nr enhet: ST
Pro 7 monteras hängande under en väggkonsol eller i ett markstativ. ClimaLine Pro 7 är ett nyutvecklat uppsamlingstråg framtaget för luft-luft värmepumpars utedelar med största storlek längd 90cm och djup 40cm. Håller vattnet flytande till - 34°C, har Eco styrning av värmemattan ger en låg energiförbrukningen. Det är lätt att montera, även efter värmepumpen har blivit installerad. Levereras med justerbara upphängningar och en adapter för både 20 och 25mm slang. Självklart finns en korg i trågets utlopp som hindrar stopp, när löven faller.
Pro 7 monteras hängande under en väggkonsol eller i ett markstativ. ClimaLine Pro 7 är ett nyutvecklat uppsamlingstråg framtaget för luft-luft värmepumpars utedelar med största storlek längd 90cm och djup 40cm. Håller vattnet flytande till - 34°C, har Eco styrning av värmemattan ger en låg energiförbrukningen. Det är lätt att montera, även efter värmepumpen har blivit installerad. Levereras med justerbara upphängningar och en adapter för både 20 och 25mm slang. Självklart finns en korg i trågets utlopp som hindrar stopp, när löven faller.
| RSK-nummer | 6259145 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3060-9899-772 |
| GTIN | 7350157934363 |
| Produkt | Dräneringstråg |
| Produktnamn | ClimaLine Pro 7 Eco värmetråg |
| Dimension | Ø19/25 |
| Storlek | L:777D:367 H:35 H:107m adapter |
| Tryck/Flöde/Temp | 11L/m, -34°C |
| Effekt/Eldata | 98w (36+62) |
| Funktion | samla upp vatten, utomhusdel |
| Utförande | Med värme, för LLVP |
|---|---|
| Färg | mörkgrå |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS, komposit m.fl |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/climaline-pro-series/climaline-pro-777/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 3060-9899-772 |
|---|
| GTIN | 7350157934363 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/climaline-pro-series/climaline-pro-777/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Utomhusplacering |
| Höjd | 35 mm |
| Bredd | 777 mm |
| Djup | 367 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 941 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 4,15 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6259145 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3060-9899-772 |
| GTIN | 7350157934363 |
| Produkt | Dräneringstråg |
| Produktnamn | ClimaLine Pro 7 Eco värmetråg |
| Dimension | Ø19/25 |
| Storlek | L:777D:367 H:35 H:107m adapter |
| Tryck/Flöde/Temp | 11L/m, -34°C |
| Effekt/Eldata | 98w (36+62) |
| Funktion | samla upp vatten, utomhusdel |
| Utförande | Med värme, för LLVP |
|---|---|
| Färg | mörkgrå |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS, komposit m.fl |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/climaline-pro-series/climaline-pro-777/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 3060-9899-772 |
|---|
| GTIN | 7350157934363 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://climaco.com/climaline-pro-series/climaline-pro-777/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Utomhusplacering |
| Höjd | 35 mm |
| Bredd | 777 mm |
| Djup | 367 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 941 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 4,15 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Presentinslagen | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |