Inlagd: 2012-11-08
RSK-nr enhet: ST
Flödesmätarkit bestående av flödesmätare, rörkoppling och kablage. Används tillsammans med NIBE VVM310.
Flödesmätarkit bestående av flödesmätare, rörkoppling och kablage. Används tillsammans med NIBE VVM310.
| RSK-nummer | 6246913 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 067246 |
| GTIN | 7331421329290 |
| Produkt | Flödesmätarsats |
| Produktnamn | EMK 310 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till Nibe VVM 310 |
| Utförande | flödesmätare/koppling/kablage |
|---|---|
| Färg | flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Tillbehor/NIBE-EMK-310/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 067246 |
|---|
| GTIN | 7331421329290 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Tillbehor/NIBE-EMK-310/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Höjd | 90 mm |
| Bredd | 720 mm |
| Djup | 520 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421329290 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1100 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_30_6246913.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_30_6246913.pdf |
| RSK-nummer | 6246913 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 067246 |
| GTIN | 7331421329290 |
| Produkt | Flödesmätarsats |
| Produktnamn | EMK 310 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till Nibe VVM 310 |
| Utförande | flödesmätare/koppling/kablage |
|---|---|
| Färg | flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Tillbehor/NIBE-EMK-310/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 067246 |
|---|
| GTIN | 7331421329290 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Tillbehor/NIBE-EMK-310/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Höjd | 90 mm |
| Bredd | 720 mm |
| Djup | 520 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421329290 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1100 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_30_6246913.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_30_6246913.pdf |