Avaktiverad 2024-09-02
Inlagd: 2020-11-17
RSK-nr enhet: ST
Dockningssats med växelventil för att ansluta de två kompressormodulerna i NIBE F1345/F1355. Underlättar installation, komplett med backventiler, avstängningsventiler, avluftning och säkerhetsventil. Växelventil för varmvattenladdning är integrerad och motor för styrning medföljer.
Dockningssats med växelventil för att ansluta de två kompressormodulerna i NIBE F1345/F1355. Underlättar installation, komplett med backventiler, avstängningsventiler, avluftning och säkerhetsventil. Växelventil för varmvattenladdning är integrerad och motor för styrning medföljer.
| RSK-nummer | 6212592 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 067793 |
| GTIN | 7331421501191 |
| Produkt | Dockningssats |
| Produktnamn | FMS 42 |
| Dimension | 2" |
| Storlek | upp till 60kW |
| Tryck/Flöde/Temp | 6 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för F1345/F1355 |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 067793 |
|---|
| GTIN | 7331421501191 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Monteringssats |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Inomhusplacering |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 260 | ||
| Bredd (mm) | 1061 | ||
| Höjd (mm) | 143 | ||
| Vikt (kg) | 16 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6212592 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 067793 |
| GTIN | 7331421501191 |
| Produkt | Dockningssats |
| Produktnamn | FMS 42 |
| Dimension | 2" |
| Storlek | upp till 60kW |
| Tryck/Flöde/Temp | 6 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för F1345/F1355 |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 067793 |
|---|
| GTIN | 7331421501191 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Monteringssats |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Inomhusplacering |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 260 | ||
| Bredd (mm) | 1061 | ||
| Höjd (mm) | 143 | ||
| Vikt (kg) | 16 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |