Inlagd: 2004-10-13
RSK-nr enhet: ST
Påfyllnadsventilsats vid fyllning av brinevätska i kollektorslangen till markvärmepumpar med max. effekt 12 kW. Inkl. smutsfilter och isolering. Anslutningar R25.
Påfyllnadsventilsats vid fyllning av brinevätska i kollektorslangen till markvärmepumpar med max. effekt 12 kW. Inkl. smutsfilter och isolering. Anslutningar R25.
| RSK-nummer | 6246525 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 089368 |
| GTIN | 7331421321614 |
| Produkt | Påfyllnadssats |
| Produktnamn | KB |
| Dimension | R25 |
| Storlek | L=233mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 10bar |
| Effekt/Eldata | max 12kW |
| Funktion | för påfyllning av köldbärare |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå/mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing, EPS-isolering |
| Standard | - |
| Övrig info | tillbehör |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/nibedocuments/23817/639188-6.pdf |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 089368 |
|---|
| GTIN | 7331421321614 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/nibedocuments/23817/639188-6.pdf |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Inomhusplacering |
| Höjd | 85 mm |
| Bredd | 175 mm |
| Djup | 175 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421321614 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 175 | ||
| Bredd (mm) | 175 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 1,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_30_6246525.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_30_6246525.pdf |
| RSK-nummer | 6246525 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 089368 |
| GTIN | 7331421321614 |
| Produkt | Påfyllnadssats |
| Produktnamn | KB |
| Dimension | R25 |
| Storlek | L=233mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 10bar |
| Effekt/Eldata | max 12kW |
| Funktion | för påfyllning av köldbärare |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå/mässing |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing, EPS-isolering |
| Standard | - |
| Övrig info | tillbehör |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/nibedocuments/23817/639188-6.pdf |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 089368 |
|---|
| GTIN | 7331421321614 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/nibedocuments/23817/639188-6.pdf |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Inomhusplacering |
| Höjd | 85 mm |
| Bredd | 175 mm |
| Djup | 175 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421321614 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 175 | ||
| Bredd (mm) | 175 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 1,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_30_6246525.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_30_6246525.pdf |