Avaktiverad 2022-02-08
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-12-17
RSK-nr enhet: ST
Kondensvattenröret med värmekabel kan kopplas till uteluftsvärmepumpen ( luft/vatten ) NIBE Split Värmekabeln startar automatiskt vid en utetemperatur av +2°C När temperaturen når över +2°C stängs värmekabeln igen. Effekten är 15 W.
Kondensvattenröret med värmekabel kan kopplas till uteluftsvärmepumpen ( luft/vatten ) NIBE Split Värmekabeln startar automatiskt vid en utetemperatur av +2°C När temperaturen når över +2°C stängs värmekabeln igen. Effekten är 15 W.
| RSK-nummer | 6250993 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 067239 |
| GTIN | 7331421329481 |
| Produkt | Kondensvattenrör |
| Produktnamn | KVR10-10 ACVM |
| Dimension | 90mm |
| Storlek | L=1m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 15W |
| Funktion | för Nibe Split |
| Utförande | med värmekabel |
|---|---|
| Färg | grå/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/sv/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment/NIBE-F2026/?tabid=6 |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 067239 |
|---|
| GTIN | 7331421329481 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/sv/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment/NIBE-F2026/?tabid=6 |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Frostskydd |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421329481 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1100 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 1,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6250993 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 067239 |
| GTIN | 7331421329481 |
| Produkt | Kondensvattenrör |
| Produktnamn | KVR10-10 ACVM |
| Dimension | 90mm |
| Storlek | L=1m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 15W |
| Funktion | för Nibe Split |
| Utförande | med värmekabel |
|---|---|
| Färg | grå/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/sv/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment/NIBE-F2026/?tabid=6 |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 067239 |
|---|
| GTIN | 7331421329481 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/sv/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment/NIBE-F2026/?tabid=6 |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Frostskydd |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421329481 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1100 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 1,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |