Avaktiverad 2018-08-14
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2011-09-20
RSK-nr enhet: ST
Kondensvattenröret med värmekabel kan kopplas till uteluftsvärmepumarna ( luft/vatten ) F 2026 och F 2300 Värmekabeln startar automatiskt vid en utetemperatur av +2°C När temperaturen når över +2°C stängs värmekabeln igen. Effekten är 45 W.
Kondensvattenröret med värmekabel kan kopplas till uteluftsvärmepumarna ( luft/vatten ) F 2026 och F 2300 Värmekabeln startar automatiskt vid en utetemperatur av +2°C När temperaturen når över +2°C stängs värmekabeln igen. Effekten är 45 W.
| RSK-nummer | 6250866 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 067172 |
| GTIN | 7331421328002 |
| Produkt | Kondensvattenrör |
| Produktnamn | KVR10-30 |
| Dimension | 90mm |
| Storlek | L=3m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 45W |
| Funktion | för Nibe F2026/F2302 |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 067172 |
|---|
| GTIN | 7331421328002 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Frostskydd |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421328002 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 3 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_30_6250866.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_30_6250866.pdf |
| RSK-nummer | 6250866 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 067172 |
| GTIN | 7331421328002 |
| Produkt | Kondensvattenrör |
| Produktnamn | KVR10-30 |
| Dimension | 90mm |
| Storlek | L=3m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 45W |
| Funktion | för Nibe F2026/F2302 |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 067172 |
|---|
| GTIN | 7331421328002 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Frostskydd |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421328002 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 3 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_30_6250866.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_30_6250866.pdf |