Inlagd: 2019-01-28
RSK-nr enhet: ST
Markstativ NIBE GSU 30 till luft/vattenvärmepump Nibe F2050-6/10 brännlackerad.
Markstativ NIBE GSU 30 till luft/vattenvärmepump Nibe F2050-6/10 brännlackerad.
| RSK-nummer | 6212463 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 067653 |
| GTIN | 7331421500927 |
| Produkt | Markstativ |
| Produktnamn | NIBE GSU 30 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1076x402x395 mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för NIBE Luft/vatten värmepump |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | brännlackerad |
| Material | stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://proffs.nibe.se/produkter/luftvattenvarmepumpar/NIBE-F2040/#accessories |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 067653 |
|---|
| GTIN | 7331421500927 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://proffs.nibe.se/produkter/luftvattenvarmepumpar/NIBE-F2040/#accessories |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Utomhusplacering |
| Höjd | 452 mm |
| Bredd | 1076 mm |
| Djup | 395 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421500927 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 421 | ||
| Bredd (mm) | 905 | ||
| Höjd (mm) | 69 | ||
| Vikt (kg) | 6,7 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_30_6212463.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 6212463 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 067653 |
| GTIN | 7331421500927 |
| Produkt | Markstativ |
| Produktnamn | NIBE GSU 30 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1076x402x395 mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för NIBE Luft/vatten värmepump |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | brännlackerad |
| Material | stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://proffs.nibe.se/produkter/luftvattenvarmepumpar/NIBE-F2040/#accessories |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 067653 |
|---|
| GTIN | 7331421500927 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://proffs.nibe.se/produkter/luftvattenvarmepumpar/NIBE-F2040/#accessories |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Utomhusplacering |
| Höjd | 452 mm |
| Bredd | 1076 mm |
| Djup | 395 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421500927 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 421 | ||
| Bredd (mm) | 905 | ||
| Höjd (mm) | 69 | ||
| Vikt (kg) | 6,7 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_30_6212463.pdf |
|---|---|