Inlagd: 2023-11-06
RSK-nr enhet: ST
Tillbehöret NIBE PCM som ger dig behaglig svalka i ditt hus hela sommaren, via golvvärmesystemet. Svalkan hämtas från vattnet i berget med hjälp av kollektorn och används för passiv svalka. Tillsammans med en bergvärmepump i S-serien får du ett behagligt inomhusklimat året runt.NIBE PCM är ett komplett tillbehör och innehåller bland annat cirkulationspump och mellanväxlare till ditt golvvärmesystem. Du styr det via värmepumpens touchscreen, där det är enkelt att övervaka och göra inställningar. Finns i två storlekar för att passa värmepumpar med olika effektstorlek.NIBE S-serien är en naturlig del av ditt uppkopplade hem. Smart teknik justerar inomhusklimatet automatiskt samtidigt som du har full kontroll från din telefon eller surfplatta. Tekniken ger maximal komfort och minimal energiförbrukning, och gör samtidigt naturen en tjänst.
Tillbehöret NIBE PCM som ger dig behaglig svalka i ditt hus hela sommaren, via golvvärmesystemet. Svalkan hämtas från vattnet i berget med hjälp av kollektorn och används för passiv svalka. Tillsammans med en bergvärmepump i S-serien får du ett behagligt inomhusklimat året runt.NIBE PCM är ett komplett tillbehör och innehåller bland annat cirkulationspump och mellanväxlare till ditt golvvärmesystem. Du styr det via värmepumpens touchscreen, där det är enkelt att övervaka och göra inställningar. Finns i två storlekar för att passa värmepumpar med olika effektstorlek.NIBE S-serien är en naturlig del av ditt uppkopplade hem. Smart teknik justerar inomhusklimatet automatiskt samtidigt som du har full kontroll från din telefon eller surfplatta. Tekniken ger maximal komfort och minimal energiförbrukning, och gör samtidigt naturen en tjänst.
| RSK-nummer | 6259049 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 067626 |
| GTIN | 7331421338865 |
| Produkt | PCM |
| Produktnamn | PCM S42 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 2 rörs-kyla |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | metall |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 067626 |
|---|
| GTIN | 7331421338865 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Inomhusplacering |
| Höjd | 635 mm |
| Bredd | 600 mm |
| Djup | 415 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 415 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 635 | ||
| Vikt (kg) | 56 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6259049 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 067626 |
| GTIN | 7331421338865 |
| Produkt | PCM |
| Produktnamn | PCM S42 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 2 rörs-kyla |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | metall |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 067626 |
|---|
| GTIN | 7331421338865 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Övrigt |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Inomhusplacering |
| Höjd | 635 mm |
| Bredd | 600 mm |
| Djup | 415 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 415 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 635 | ||
| Vikt (kg) | 56 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |