Inlagd: 2001-11-29
RSK-nr enhet: ST
Rumsgivare till EVC 13/240, EVP230,F 310/410, F 1130/1230 och F1320
Rumsgivare till EVC 13/240, EVP230,F 310/410, F 1130/1230 och F1320
| RSK-nummer | 6246564 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 018433 |
| GTIN | 7331421302699 |
| Produkt | Rumsgivare |
| Produktnamn | RG 10 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | rumsgivare |
| Utförande | tillbehör |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Elpannor/Produktsortiment/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 018433 |
|---|
| GTIN | 7331421302699 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Elpannor/Produktsortiment/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Hus/Hölje |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Inomhusplacering |
| Höjd | 45 mm |
| Bredd | 83 mm |
| Djup | 83 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_30_6246564.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_30_6246564.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_30_6246564.pdf |
| RSK-nummer | 6246564 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 018433 |
| GTIN | 7331421302699 |
| Produkt | Rumsgivare |
| Produktnamn | RG 10 |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | rumsgivare |
| Utförande | tillbehör |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Elpannor/Produktsortiment/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 018433 |
|---|
| GTIN | 7331421302699 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Elpannor/Produktsortiment/ |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Hus/Hölje |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Nej |
| Lämplig för | Inomhusplacering |
| Höjd | 45 mm |
| Bredd | 83 mm |
| Djup | 83 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_30_6246564.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_30_6246564.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_30_6246564.pdf |