Inlagd: 1998-11-19
RSK-nr enhet: ST
Varmvattenstyrning VST 11 för FIGHTER 1110 / 1115 4-15 kW och FIGHTER 1310 / 1320 20-30 kW. För varmvattenberedning i dubbelmantlade vattenvärmare.
Varmvattenstyrning VST 11 för FIGHTER 1110 / 1115 4-15 kW och FIGHTER 1310 / 1320 20-30 kW. För varmvattenberedning i dubbelmantlade vattenvärmare.
| RSK-nummer | 6246563 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 089152 |
| GTIN | 7331421320723 |
| Produkt | Varmvattenstyrning |
| Produktnamn | VST 11 |
| Dimension | 28mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 17kW max laddeffekt |
| Funktion | 3klämring |
| Utförande | tillbehör |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 089152 |
|---|
| GTIN | 7331421320723 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Tappvattenkrets |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Ja |
| Lämplig för | Inomhusplacering |
| Höjd | 150 mm |
| Bredd | 115 mm |
| Djup | 70 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 180 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_30_6246563.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_30_6246563.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_30_6246563.pdf |
| RSK-nummer | 6246563 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 089152 |
| GTIN | 7331421320723 |
| Produkt | Varmvattenstyrning |
| Produktnamn | VST 11 |
| Dimension | 28mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 17kW max laddeffekt |
| Funktion | 3klämring |
| Utförande | tillbehör |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 089152 |
|---|
| GTIN | 7331421320723 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av tillbehör/reservdel | Tappvattenkrets |
|---|---|
| Tillbehör | Ja |
| Reservdel | Ja |
| Lämplig för | Inomhusplacering |
| Höjd | 150 mm |
| Bredd | 115 mm |
| Djup | 70 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 180 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_30_6246563.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_30_6246563.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_30_6246563.pdf |