RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-04-27
RSK-nr enhet: ST
Aquarea Utedel J-Serie med R32. Monobloc 9 kW enfas. Högre värme-/kylningskapacitet och effektivitet. 65 °C tilloppstemp. Utökat driftområde vid kylning
Aquarea Utedel J-Serie med R32. Monobloc 9 kW enfas. Högre värme-/kylningskapacitet och effektivitet. 65 °C tilloppstemp. Utökat driftområde vid kylning
| RSK-nummer | 6251440 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | WH-MDC09J3E5 |
| GTIN | 5025232910670 |
| Produkt | Uteluftsvärmepump, Utedel |
| Produktnamn | 9kW AQUAREA STANDARDMonoblock |
| Dimension | se installationsmanual |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | förångare luft/vatten |
| Utförande | utedel luft/vatten |
|---|---|
| Färg | grå/vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | WH-MDC09J3E5 |
|---|
| GTIN | 5025232910670 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Enhetsplacering | Utomhusplacering |
|---|---|
| Modulerande kompressor | Ja |
| Typ av köldmedium | R32 |
| Global uppvärmningspotential (GWP) | 675 |
| Anslutningsspänning | 230 - 240 V |
| Antal faser | 1 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1390 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 960 | ||
| Vikt (kg) | 116 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_928_6251440.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_928_6251440.pdf |
| EU-försäkran (DoC) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOC/DOC_928_6251440.pdf |
| RSK-nummer | 6251440 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | WH-MDC09J3E5 |
| GTIN | 5025232910670 |
| Produkt | Uteluftsvärmepump, Utedel |
| Produktnamn | 9kW AQUAREA STANDARDMonoblock |
| Dimension | se installationsmanual |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | förångare luft/vatten |
| Utförande | utedel luft/vatten |
|---|---|
| Färg | grå/vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | WH-MDC09J3E5 |
|---|
| GTIN | 5025232910670 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Enhetsplacering | Utomhusplacering |
|---|---|
| Modulerande kompressor | Ja |
| Typ av köldmedium | R32 |
| Global uppvärmningspotential (GWP) | 675 |
| Anslutningsspänning | 230 - 240 V |
| Antal faser | 1 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1390 | ||
| Bredd (mm) | 500 | ||
| Höjd (mm) | 960 | ||
| Vikt (kg) | 116 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_928_6251440.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_928_6251440.pdf |
| EU-försäkran (DoC) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOC/DOC_928_6251440.pdf |