Avaktiverad 2017-05-01
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2010-12-20
RSK-nr enhet: ST
Uteluftsenhet, avsedd att dockas till annan värmekälla med vattenburna värmesystem, förslagsvis NIBE VVM 500 RSK 624 23 28 Värmepumpsaggregatets driftsområde ner till -25 grader C utomhus. Monterad kondensvattantråg
Uteluftsenhet, avsedd att dockas till annan värmekälla med vattenburna värmesystem, förslagsvis NIBE VVM 500 RSK 624 23 28 Värmepumpsaggregatets driftsområde ner till -25 grader C utomhus. Monterad kondensvattantråg
| RSK-nummer | 6250813 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 064063 |
| GTIN | 7331421327678 |
| Produkt | Uteluftsvärmepump, Utedel |
| Produktnamn | F 2300-14 |
| Dimension | - |
| Storlek | 622x1455x645mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 14,1kW 3x400V |
| Funktion | luft/vatten |
| Utförande | utan beredare |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | lackerad galvad plåt |
| Material | stål/stålplåt/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment/NIBE-F2300/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 064063 |
|---|
| GTIN | 7331421327678 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment/NIBE-F2300/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421327678 | ||
| Förpackningstyp | trähäck | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 714 | ||
| Bredd (mm) | 1490 | ||
| Höjd (mm) | 1542 | ||
| Vikt (kg) | 240 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_30_6250813.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_30_6250813.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_30_6250813.pdf |
| RSK-nummer | 6250813 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 064063 |
| GTIN | 7331421327678 |
| Produkt | Uteluftsvärmepump, Utedel |
| Produktnamn | F 2300-14 |
| Dimension | - |
| Storlek | 622x1455x645mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 14,1kW 3x400V |
| Funktion | luft/vatten |
| Utförande | utan beredare |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | lackerad galvad plåt |
| Material | stål/stålplåt/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment/NIBE-F2300/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 064063 |
|---|
| GTIN | 7331421327678 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment/NIBE-F2300/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421327678 | ||
| Förpackningstyp | trähäck | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 714 | ||
| Bredd (mm) | 1490 | ||
| Höjd (mm) | 1542 | ||
| Vikt (kg) | 240 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_30_6250813.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_30_6250813.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_30_6250813.pdf |