Avaktiverad 2022-09-26
Inlagd: 2017-01-27
RSK-nr enhet: ST
Inverterstyrd uteluftsenhet, 1 - 6kW, avsedd att dockas till vattenburna värmesystem tillsammans med inomhusmodulerna VVM 310/320/325 och VVM 500. Förmonterad trågvärmare.
Inverterstyrd uteluftsenhet, 1 - 6kW, avsedd att dockas till vattenburna värmesystem tillsammans med inomhusmodulerna VVM 310/320/325 och VVM 500. Förmonterad trågvärmare.
| RSK-nummer | 6251381 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 064206 |
| GTIN | 7331421500095 |
| Produkt | Uteluftsvärmepump |
| Produktnamn | F2040-6 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1033x436x893mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 3-8kW 3x230V |
| Funktion | luft/vatten |
| Utförande | utan varmvattenberedare |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | lackerad, galvaniserad plåt |
| Material | plåt/plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment1/NIBE-F2030-system1/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 064206 |
|---|
| GTIN | 7331421500095 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment1/NIBE-F2030-system1/ |
|---|
| Bredd | 993 mm |
|---|---|
| Höjd | 791 mm |
| Djup | 364 mm |
| Vikt | 66 kg |
| Max. temperatur tappvarmvatten | 58 °C |
| Kapslingsklass (IP) | IP24 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1292 | ||
| Bredd (mm) | 682 | ||
| Höjd (mm) | 2182 | ||
| Vikt (kg) | 75,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_30_6251381.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_30_6251381.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_30_6251381.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_30_6251381.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_30_6251381.pdf |
| RSK-nummer | 6251381 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 064206 |
| GTIN | 7331421500095 |
| Produkt | Uteluftsvärmepump |
| Produktnamn | F2040-6 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1033x436x893mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 3-8kW 3x230V |
| Funktion | luft/vatten |
| Utförande | utan varmvattenberedare |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | lackerad, galvaniserad plåt |
| Material | plåt/plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment1/NIBE-F2030-system1/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 064206 |
|---|
| GTIN | 7331421500095 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Luftvatten-varmepump/Produktsortiment1/NIBE-F2030-system1/ |
|---|
| Bredd | 993 mm |
|---|---|
| Höjd | 791 mm |
| Djup | 364 mm |
| Vikt | 66 kg |
| Max. temperatur tappvarmvatten | 58 °C |
| Kapslingsklass (IP) | IP24 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1292 | ||
| Bredd (mm) | 682 | ||
| Höjd (mm) | 2182 | ||
| Vikt (kg) | 75,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_30_6251381.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_30_6251381.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_30_6251381.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_30_6251381.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_30_6251381.pdf |