Avaktiverad 2016-09-22
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-11-23
RSK-nr enhet: ST
Inverterstyrd uteluftsenhet avsedd att dockas till vattenburna värmesystem tillsammans med inomhusmodulen VVM 500. Förmonterad trågvärmare.
Inverterstyrd uteluftsenhet avsedd att dockas till vattenburna värmesystem tillsammans med inomhusmodulen VVM 500. Förmonterad trågvärmare.
| RSK-nummer | 6251340 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Uteluftsvärmepump, Utedel |
| Produktnamn | F2120-16 |
| Dimension | ! |
| Storlek | 1280x612x1165mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | ! |
| Effekt/Eldata | 4-16kW 3x400V |
| Funktion | luft/vatten |
| Utförande | utan varmvattenberedare |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | lackerad, galvaniserad plåt |
| Material | plåt/plast/flermaterial |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/produkter/luftvattenvarmepumpar/nibe-f2120/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/produkter/luftvattenvarmepumpar/nibe-f2120/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421335741 | ||
| Förpackningstyp | träpall special | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1370 | ||
| Bredd (mm) | 660 | ||
| Höjd (mm) | 1365 | ||
| Vikt (kg) | 198 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_30_6251340.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_30_6251340.pdf |
| RSK-nummer | 6251340 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Uteluftsvärmepump, Utedel |
| Produktnamn | F2120-16 |
| Dimension | ! |
| Storlek | 1280x612x1165mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | ! |
| Effekt/Eldata | 4-16kW 3x400V |
| Funktion | luft/vatten |
| Utförande | utan varmvattenberedare |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | lackerad, galvaniserad plåt |
| Material | plåt/plast/flermaterial |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/produkter/luftvattenvarmepumpar/nibe-f2120/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/produkter/luftvattenvarmepumpar/nibe-f2120/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421335741 | ||
| Förpackningstyp | träpall special | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1370 | ||
| Bredd (mm) | 660 | ||
| Höjd (mm) | 1365 | ||
| Vikt (kg) | 198 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_30_6251340.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_30_6251340.pdf |