Avaktiverad 2014-01-09
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-07-10
RSK-nr enhet: ST
Värmepump för berg/mark/sjö som värmekälla utan VVB. Levereras komplett med fabriksmonterade cirkulationspumpar, reglercentral, eltillskott samt växelventil för varmvattenstyrning. Toppanslutning. Partikelfilter samt kondensisolerad påfyllnadssats för köldbärare ingår. Tillskottseffekt 0/1,5/3/6 kW (Leveranskopplad 3 kW). Scrollkompressor. Köldmedium R407C, 2,4 kg. Avgiven/tillförd effekt vid 0/45 °C 10,3/2,9 kW enl. EN14511. 6 års trygghetsförsäkring ingår.
Värmepump för berg/mark/sjö som värmekälla utan VVB. Levereras komplett med fabriksmonterade cirkulationspumpar, reglercentral, eltillskott samt växelventil för varmvattenstyrning. Toppanslutning. Partikelfilter samt kondensisolerad påfyllnadssats för köldbärare ingår. Tillskottseffekt 0/1,5/3/6 kW (Leveranskopplad 3 kW). Scrollkompressor. Köldmedium R407C, 2,4 kg. Avgiven/tillförd effekt vid 0/45 °C 10,3/2,9 kW enl. EN14511. 6 års trygghetsförsäkring ingår.
| RSK-nummer | 6250945 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8738204324 |
| GTIN | - |
| Produkt | Värmepump |
| Produktnamn | Compress 5000 11 LW |
| Dimension | ! |
| Storlek | 600x645x1520mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | ? |
| Effekt/Eldata | 10,3kW 230V/400V 3N |
| Funktion | vätska/vatten |
| Utförande | utan varmvattenberedare |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | ! |
| Material | stål/stålplåt/flermaterial |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 8738204324 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | stålpall EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 750 | ||
| Bredd (mm) | 700 | ||
| Höjd (mm) | 1720 | ||
| Vikt (kg) | 175 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6250945 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8738204324 |
| GTIN | - |
| Produkt | Värmepump |
| Produktnamn | Compress 5000 11 LW |
| Dimension | ! |
| Storlek | 600x645x1520mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | ? |
| Effekt/Eldata | 10,3kW 230V/400V 3N |
| Funktion | vätska/vatten |
| Utförande | utan varmvattenberedare |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | ! |
| Material | stål/stålplåt/flermaterial |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 8738204324 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | stålpall EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 750 | ||
| Bredd (mm) | 700 | ||
| Höjd (mm) | 1720 | ||
| Vikt (kg) | 175 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |