Avaktiverad 2018-05-16
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-09-17
RSK-nr enhet: ST
Värmepump för berg/mark/sjö som värmekälla. Berg-/markvärmepump exkl. varmvattenberedare. Levereras komplett med fabriksmonterade lågenergicirkulationspumpar, reglercentral, växelventil för varmvattenstyrning samt fabriksmonterad mjukstart. Toppanslutning. Partikelfilter ingår. Scrollkompressor, köldmedium R407C, 4,7 kg. Avgiven/tillförd effekt vid 0/35 °C 29,1/6,96 kW (effektuppgifter enl. EN14511).
Värmepump för berg/mark/sjö som värmekälla. Berg-/markvärmepump exkl. varmvattenberedare. Levereras komplett med fabriksmonterade lågenergicirkulationspumpar, reglercentral, växelventil för varmvattenstyrning samt fabriksmonterad mjukstart. Toppanslutning. Partikelfilter ingår. Scrollkompressor, köldmedium R407C, 4,7 kg. Avgiven/tillförd effekt vid 0/35 °C 29,1/6,96 kW (effektuppgifter enl. EN14511).
| RSK-nummer | 6250963 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8738204331 |
| GTIN | - |
| Produkt | Värmepump |
| Produktnamn | Compress 5000 LW30 |
| Dimension | - |
| Storlek | 750x700x1620mm (DxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 29,1kW 3x400V |
| Funktion | vätska/vatten |
| Utförande | utan varmvattenberedare |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 8738204331 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Lämplig för öppen köldbärarkrets (grundvatten) | Ja |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | träpall special | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 950 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1800 | ||
| Vikt (kg) | 307 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6250963 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 8738204331 |
| GTIN | - |
| Produkt | Värmepump |
| Produktnamn | Compress 5000 LW30 |
| Dimension | - |
| Storlek | 750x700x1620mm (DxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 29,1kW 3x400V |
| Funktion | vätska/vatten |
| Utförande | utan varmvattenberedare |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | stål/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 8738204331 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Lämplig för öppen köldbärarkrets (grundvatten) | Ja |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | träpall special | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 950 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1800 | ||
| Vikt (kg) | 307 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |