Avaktiverad 2015-03-05
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2010-03-01
RSK-nr enhet: ST
NIBE F 1126-8är basvärmepump med mark, berg, sjö eller grundvatten som värmekälla. E#ltillsats 9 kW och varmvattenstyrning är monterat, Kan dockas till NIBE VPB och VPA. 6-års trygghetsförsäkring. Mjukstartsrelä ingår,
NIBE F 1126-8är basvärmepump med mark, berg, sjö eller grundvatten som värmekälla. E#ltillsats 9 kW och varmvattenstyrning är monterat, Kan dockas till NIBE VPB och VPA. 6-års trygghetsförsäkring. Mjukstartsrelä ingår,
| RSK-nummer | 6246684 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 065203 |
| GTIN | 7331421326930 |
| Produkt | Värmepump |
| Produktnamn | F 1126-8 |
| Dimension | 22mm/28mm |
| Storlek | 605x600x1500mm (DxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 4bar |
| Effekt/Eldata | 8kW |
| Funktion | vätska/vatten |
| Utförande | utan varmvattenberedare |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | brännlackerad |
| Material | stål/stålplåt/flermaterial |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Bergvarmepumpar/Sortimentslista/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 065203 |
|---|
| GTIN | 7331421326930 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Bergvarmepumpar/Sortimentslista/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421326930 | ||
| Förpackningstyp | trähäck | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 725 | ||
| Bredd (mm) | 706 | ||
| Höjd (mm) | 1820 | ||
| Vikt (kg) | 175 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_30_6246683_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_30_6246683.pdf |
| RSK-nummer | 6246684 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 065203 |
| GTIN | 7331421326930 |
| Produkt | Värmepump |
| Produktnamn | F 1126-8 |
| Dimension | 22mm/28mm |
| Storlek | 605x600x1500mm (DxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 4bar |
| Effekt/Eldata | 8kW |
| Funktion | vätska/vatten |
| Utförande | utan varmvattenberedare |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | brännlackerad |
| Material | stål/stålplåt/flermaterial |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Bergvarmepumpar/Sortimentslista/ |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 065203 |
|---|
| GTIN | 7331421326930 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.nibe.se/Produkter/Bergvarmepumpar/Sortimentslista/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331421326930 | ||
| Förpackningstyp | trähäck | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 725 | ||
| Bredd (mm) | 706 | ||
| Höjd (mm) | 1820 | ||
| Vikt (kg) | 175 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_30_6246683_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_30_6246683.pdf |